Tığ İşi Kolay Bayan Çorap Yapımı

Tığ İşi Kolay Bayan Çorap Yapımı

Tığ İşi Kolay Bayan Çorap Yapımı

Canimanne.com dan herkese merhabalar, bu anlatımımızda yine sizlerden gelen istek çorap anlatımını yaptık arkadaşlar unutmayın ki size ve isteklerinize çok değer veriyoruz ? çünkü bütün takipçilerimiz bizim için çok kıymetliler isteklerinizi doğrultusu açısından elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.

TIĞ İŞİ ÇORAP İÇİN GEREKEN MALZEMERERİMİZ

iki renk patik ipi
2 no tığ

Gelelim çorabımızın anlatımına
Çorabımız 38 no ayaklar için çorabımıza sihirli halka yaparak başladık
Sihirli halkamızın içine 13 tane ikili Trabzan la doldurduk
2. Sırada her trabzanın içine iki trabzan yaptık
3. Sırada trabzanlarımızı bir tek bir çift yaptık
4. Ve son artırma sırasında üç tek bir çift şeklinde yaptık ve artırmalarımızı bitirdik
Toplam 53 trabzan elde ettik renk değiştirerek 53 tane trabzan ları bir sıra krem bir sıra gri yaptık 15 sıra ördük ilk 4 sıra gri ile beraber toplam 19 sıra ördük.

Topuk kısmına geçtik topuk için 33 trabzan ayırdık 33 sıramızda git gel yaptık 8 sıra ördük topuktan aşağiya indik topuk kenarları sağ ve soldan yan yatan trabzanın içinden iki trabzan çıkartık aynı ipimizle bütün çorabı trabzan yaparak döndük topuğun sağ üst köşesinde topuğumuzu birleştirip diktik tığ yardımı ile böylece topuk bitmiş oldu.

Çorabımızı biraz daha uzatmak için 8 sıra trabzan daha döndük iki sıra file yaptık son sıra her filenin içine üç tane ilki trabzan ve bir sıkı iğne yaptık.

Çorabımızı süslemek için üç küçük motif yaptık.Siz motifinizi dilediğiniz gibi yapa bilirsiniz kurdele ? fiyonk veya başka bi şekilde dilediğiniz gibi anca bizim ki takipçi isteği di orjinal modelini bozmak istemedik ? arkadaşlar tığ işi çorabımızı hiç bir detay atlatmadan baştan sona sizinle paylaştık beğeneceğinizi ummuyoruz video hakkında beğenilerinizi yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz ayrıca canimannetv kanalımıza abone olmadıysanız hala kanalımıza abone olabilesiniz canimanne nin ilk çıkan videoları siz izleyin ? her türlü yorumlarınızı bizimle paylaşın sizde yaptığınız el işinizin sonucunu bize gönderin Facebook’ instagaram sayfalarımıza siz isterseniz sizi etiket yaparak paylaşa biliriz sizleri çok seviyoruz, hoşçakalın.

Sevgili arkadaşlar sizlerde videolarımızı izleyerek yaptığınız örgüleri sayfalarınızda bizi @canimannecom  etiketini ekleyerek paylaşırsanız çok seviniriz, ayrıca etiketlediğiniz görselleri tüm sayfalarımızda sizin adınıza paylaşabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ