Tığ işi örgü patik yapımı

Tığ işi örgü patik yapımı çok beğenerek yapabileceğiniz çok şık ve güzel bir patik modeli ile sizlere merhaba diyorum.

Yapılışı tığ işi el işlerinde tığ ile örmeyi seviyorsanız oldukça kolay ve kız çeyizi için görselliği ile sizlerin beğenisini alacağını düşündüğüm harika patik modelimizi video anlatımlı olarak izleye bilirsiniz.

Patik modelleri hem ayağımızda hoş duran ve havaların soğuması ile çok tercih edilen ev patiği olarak bir çok ev hanımlarımız kendileri veya kızları, ve çeyiz hazırlığı için farklı modelleri araştırarak yapmayı tercih ediyorlar. Canimanne.com sayfamızda bir çok patik yapılışı mevcuttur ziyaret edebilirsiniz. Veya yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşa bilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımlar oldukça fayda sağlayacaktır. Sizlerde farklı renklerde istediğiniz tığ işi örgü patik modelini yapabilirsiniz. Yeni güzel tarz patik ve örgü modellerinde tekrar görüşmek dileğiyle hepinize kolay gelsin hoşçakalın.

Tığ işi örgü patik yapımı

Tığ işi örgü patik detayları ve yapılışı

İki adet  patik ipi tercih edilmiş,

Ayak numarası 37 /38

Tığ numarası 2

Patiğin yapılışına gri iple başlayıp ilk patik ucunu örüyoruz her iki yandan arttırmayla 5 sıra 21 trabzana patik ucu tamamlanır.

Modelin ilk sırasına pembe iple 6 sıradan başlanır. 16 sıra modeli örüp patiğin ön kısmı bitirilir.

Alt tabanın dan 21 trabzan aynı şekilde gri iple örülüp patiğin yan kısmı yapılır yan kısmı 10 sıra düz trabzan örülerek bitirilir.

Topuk kısmı dikilir en son bilek kısmına aynı öndeki model yapılır zincirle kordon yapılarak kordon ucuna iki çiçek yapılarak patik tamamlanır.

Tığ işi, örgüler, örgü ve el işi, patik yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlılığı için paylaşımlar oldukça önemlidir.

Farklı çok sevilen patik modelimiz olan kelebek işi patik modeli yapılışı için linkimize tıkamayı unutmayınız.

Tığ işi örgü patik modeli yapılışı video anlatımlı olarak izleyerek buradan uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla Herşey Dahil kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ