Tığ işi peçetelik yapılışı

Tığ işi peçetelik yapılışı

Tığ işi peçetelik yapılışı

Görselliği harika yapılışı oldukça kolay olan çeyizlerin vazgeçilmezi olabilecek bu güzel çalışma sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Yapıp aşaması video anlatımlı olması yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Tığ işi peçetelik modelleri genellikle dantel ipi ile yapılmıştır. Farklılık arayanlar içinde lif ipi kullanımı ile tercih edilmiştir. Lif iplerini değerlendire bilirsiniz. Veya yeni ip tercih edebilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hooşçakalın..

Tığ işi peçetelik yapılışı

Malzemeler: 4 renk lif ipi
7 numara tığ
Makas
İnci
Dikiş ipliği ve iğne

Yapılışı: İstediğiniz renklerle çalışabileceğiniz ister çeyizlik ister hediyelik olarak kullanabileceğiniz peçetelik yapılışına arka parçasını örerek başlayalım. 13 fıstık üzerine kutu tekniği olarak kurduğumuz modelimizi 13 sıra olana kadar örerek kare bir parça hazırlıyoruz.

Arkasını tamamladığımız peçeteliğimizin üst parçasına 28 fıstıkla başlıyoruz. İç kısımda 7 fıstık üst kısımda 9 fıstık olarak her köşede 2 kere arttırma işlemi yapıyoruz. Böylelikle ilk sırada her bir kenarda 9 fıstık elde etmiş oluyoruz.

Her sırada köşelerde 2 arttırma işlemi yaparak 3 sırada peçeteliğimizin üst kısmını tamamlıyoruz. Kenar uygulamasını 3 sırada tamamlıyoruz. Ve üstündeki puf çiçekleri de yapıp ortalarına inci dikerek köşelere dikerek sabitliyoruz. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

Tığ işi, dantel, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi peçetelik yapılışı video anlatımı izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel model için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ