Canım Anne

Tığ işi supla yapımı

Tığ işi supla yapımı

Tığ işi supla yapımı servis ve sunumlarda yemek masasına görselliği veren harika tığ işi supla modelini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Trabzan tekniği ile yapılan kolay supla modeli çeyizler ve günlük kullanım için harika model olduğunu düşünüyoruz. Renk seçimini renkli çalışabilirsiniz.

Supla modelini dantel olarak değerlendire bilirsiniz. Oda takımı modeli veya yuvarlak kırlent yapımında uygulayabileceğiniz örnektir. Boyutunu büyüterek tek büyük sehpa örtüsü gibi olabilir. Yada kare olarak yapıp masa ortasına düşünebilirsiniz. Farklı birçok model uygulaması yapılabilecek örnek olacaktır.

Sayfamızda supla modelleri mevcuttur. İnceleyerek size uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Yapılışları video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunulmuştur. Tığ işi sevmeyenler içinde keçeden supla örnekleri bulunmaktadır. Kordon ip ile supla modelleri, farklı model çalışmalarımızda mevcuttur.

Tığ işi supla yapımı

Orta kalınlıkta ip kullanımı

Elinize ve ip tercihinize göre tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: İlk olarak sihirli halka yapalım, sihirli halka yerine on zincir ile halka oluşturabilirsiniz. Üç zincir çekip halka içine ikili trabzan yapalım toplamda on beş ikili trabzan yapalım. İkinci sırada çift trabzan yaparak sırayı tamamlıyoruz. Üçüncü sırada çift ve tek trabzan yaparak devam edelim. Dördüncü sırada iki çift ve iki tek olarak arttırma işlemine devam ediyoruz. Beşince sırada çift ve üç tek trabzan yaparak devam etmektedir. Aynı mantık ile dokuz sıra örüyoruz. Devamında kenar kısmının detayını yapıyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, dantel modelleri, supla modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tığ işi supla yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ