Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı

Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı

Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı çeyizlik harika görseli olan yaprak veya tırnak modeli de diyebilirsiniz. Yazma modelleri hanımlarımızın kullandıkları tülbent kenarlarında oya modellerinin olmazsa olmazı kenar tığlama ve oyası mutlaka yapılmaktadır. Tığ işi sevenler tercih edenler yaprak modelini de severek yapacaklarını düşünüyoruz. Çeyizlik tülbent oyası olarak tercih edilecek örnektir.

Sayfamızda tığ işi ve iğne oyası yazma modelleri oldukça geniş örneğe sahiptir. Örneklerimizi incelemeden karar vermeyiniz. Video anlatımlı modellerimizde mevcuttur.

Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı

Gerekli malzemeler

1 Adet küçük meyve suyu pipeti

Tığ

Yazma modeline uyumlu naylon ip

Bir yazma kenarında 10 motif yeterli olacaktır.

Yapılışı: İlk olarak yazmanın kenar kısmı hazırlayıp sonra model yapılışını geçilmektedir. Model ara çimlerin detayları için üç zincir çekip trabzan yapalım içine dört zincir çekip batalım, aynı işlemi dört kez batalım, ara kısma kaç tane yapacağınız size kalmıştır. İki zincir çekip tığ battısı yapıyoruz toplamda sekiz tane yapalım. Sekiz zincir çekip dönüp bir boşluk bırakıp batalım bir zincirle dönüp içine battıp bir zincir çekelim, pipet içine toplamda on iki ilmek sarıp altı tığ battısı yapalım ve ara çimleri yapmaya devam edelim, bu işlem bittikten sonra pipetten ipleri çıkartıp yaprak detaylarını yapıyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Tığ işi yazma modelleri, yazma oyaları, çeyizlik yazma modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sunayla el işleri youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ