Tığ işi zincir modeli yapımı

Tığ işi zincir modeli yapımı

Tığ işi zincir modeli yapımı oldukça kolay olan herkesin rahatlıkla uygulayacağı zincir modelimizi bir çok örgü tekniğinde yapabilirsiniz. Modelimize şal atkı bebek yeleklerinde ve gelin yeleklerinde kullanabileceğiniz oldukça zarif duran modeldir.

Tığ işi zincir modelini yazlık çanta yapımında, bluz, yazlık yelek modellerine uygulaya bilirsiniz.

Yeni öğrenen arkadaşlarımız içinde en kolay tığ işi modeli diyebiliriz. İstedikleri örgü modeline uygulamak bu kadar kolay olacaktır. Video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi zincir modeli yapımı

Yapmak istediğiniz modele göre ip ve tığ tercih edebilirsiniz.

Modelimize istediğimiz kadar zincir çekiyoruz yapacağımız modele uygun olacak şekilde.

Zincir çektik ten sonra sıra sonuna kadar sadece sık iğne yapıyoruz. Her sık iğneye bir kez batıyoruz. Üst sıraya gelince yedi zincir çekip dördüncü sık iğneye batıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar aynı işlemi tamamlayalım. Diğer renge geçiş yapalım. Bu sırada aynı işlemi yapıyoruz. 7 zincir çek tam ortadaki sık iğneye batıyoruz. 7 zincir çek ortadaki sık iğneye batıp. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. Diğer renge geçelim. Bu sırada 7 zincir çekip aynı rengimize ortasına denk gelecek şekilde sabitleyelim. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar aynı işlemi uyguluyoruz. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla bizleri desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça etkili olacaktır.

Tığ işi zincir modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

My hobby life kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ