Tığ Oyası ile Yapılmış Peçete Modelleri

Tığ Oyası ile Yapılmış Peçete Modelleri

Tığ oyası kullanılan yerlerin başında namaz örtüleri, yazma veya yemeni kenarları, sehpa örtüleri ve vitrin peçetelerini sayabiliriz. Salon vitrinlerini ve sehpalarını süsleyen peçetelerin tamamını tığ oyası ile örebileceğiniz gibi uygun bir kumaşın kenarlarına işleyerek de hazırlayabilirsiniz.

Tığ oyasının yeniden moda olup ev tekstil mağazalarının vitrinlerinde boy göstermeye başlamasıyla beraber hanımlar da kolları sıvadı. Peçete örnekleri uçuk rakamlar ödeyerek mağazalardan satın alacaklarına kendileri örmeyi tercih eden hanımlar; evlerini şık bir görünüme kavuştururken aynı zamanda aile bütçesine de katkı yapmış oluyorlar.

Tığ oyası başta da belirttiğimiz üzere iki ana başlık altında toplanıyor. İrili ufaklı çeşitli motifleri birleştirerek ya da bir bütün olarak örebileceğiniz tığ oyası peçeteler olduğu gibi bu iş için uygun bir kumaş seçilerek kenarlarına tığ oyası örerek de hazırlanabiliyor. Seçim sizin zevkinize kalıyor. Dilerseniz evinizde iki kullanım şekline göre peçeteler bulundurabilir, sırayla kullanıp odanızda farklılık yaratabilirsiniz hanımlar.

Tığ Oyası ile Yapılmış Peçete Modelleri

İşinizi kolaylaştırmak için tığ oyası peçete yapımı hakkında ufak bilgilendirmeler yapmak isteriz. Daha önce bahsettiğimiz üzere tığ oyası iğne oyasının basitleştirilmiş ve tığ ile uygulanır olmasına rağmen kullanılan ip ve tığların inceliğinden dolayı epeyce zaman almakta. Buna rağmen hamarat hanımlarımızın ellerinde hızla ördüğü bu şık peçeteler zarif ve narin yapılarıyla evlere romantik bir hava katıyor. Dantelin bu hoş şıklığını evlerinde sergilemeyi seven hanımların vazgeçemedikleri tığ işlerinin başında gelen tığ oyası peçete takımlarını dilerseniz evinizin dekorasyonuna uygun farklı renklerde de örebilir, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Evinizin yüzünü güldürecek tığ oyası peçete modelleri ile tanışmaya hazır mısınız hanımlar?

Dantel örnekleri ve modelleri bölümümüzden yüzlerce içeriğe ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızda da paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ