Tıkanan Lavaboyu Doğal Yolla Açmak

Tıkanan Lavaboyu Doğal Yolla Açmak

Evlerimizde yaşayabileceğimi en büyük aksiliklerden biri de tıkanmış lavabolar ve giderler olsa gerek. Tıkanmış bir lavabo veya gider, evin o bölümünü adeta savaş alanına çevirebilecek büyüklükte bir bela oluyor dersek abartmış olmayız hanımlar.

tikanan-lavaboyu-dogal-yolla-acmak-1

Pratik bilgiler köşemizin bugünkü konusu tıkanmış lavaboları bu iş için hazırlanmış kimyasal ilaçlar yerine, her evde bulunan doğal malzemeler kullanarak açmak olacak. Peki, tıkanan lavabo doğal yolla nasıl açılır? İşte size lavabo tıkanıklıklarını açmak için fazlasıyla aşındırıcı ve tahriş edici kimyasallar kullanmadan doğal yollarla bir lavabo açma yöntemi:

tikanan-lavaboyu-dogal-yolla-acmak-2

Malzemeler:

*1 su bardağı karbonat (sodyum bikarbonat) veya çamaşır sodası (sodyum karbonat)

*1-2 su bardağı sirke (asetik asit)

*1 litre kaynar su

*Lavabo pompası

tikanan-lavaboyu-dogal-yolla-acmak-5

Kullanılışı:

Karbonatı veya çamaşır sodasını tıkanmış lavabonuzun deliğini örtecek şekilde dökün. Üzerine sirkeyi boşaltın. Karbonatla sirkenin tepkimeye girerek köpürmeye başladığını göreceksiniz. Köpürme lavabonuzun giderine biriken artıkların hareketlenmesine ve yerinden oynamasına neden olacaktır. Köpürme azalınca hazırladığınız kaynar suyu boşaltın. Çok dikkatli bir şekilde, kendinizi yakmadan lavabonuzu pompalayın. Bu arada pompalama sonucunda göreceğiniz iğrenç manzaraya da kendinizi hazırlamayı unutmayın. Lavabonuzu bol suyla duruladıktan sonra tıkanıklığı bu kadar basit ve doğal bir yöntemle açtığınız için kendinizle gurur duyabilirsiniz hanımlar.tikanan-lavaboyu-dogal-yolla-acmak-3

Bu yöntemle lavabo açmanın püf noktaları olduğunu da yeri gelmişken hatırlatmak isteriz. Bunlardan ilki karbonat sirke ile birleşince kimyasal değişime uğrayıp çamaşır sodasına benzer bir hal alacağından her ikisi de bu iş için uygundur, seçim sizin. İkinci ve en önemli püf noktası ise bu yöntemi lavabonuz tıkanmadan önce ayda bir uygularsanız, daha büyük tıkanıklıkları da önlemiş olursunuz hanımlar. Kimyasal maddelerden oluşan lavabo açıcılarını kullanıp solunum yollarınızı tahriş etmeden de doğal yöntemlerle evinizdeki küçük görünen büyük sorunlardan rahatlıkla kurtulabileceğinizi unutmayın.

tikanan-lavaboyu-dogal-yolla-acmak-4

Sitemizdeki pek çok pratik bilgiden faydalanabilirsiniz. Bunun için diğer sayfalarımızı da ziyaret ediniz. Ayrıca yemek tarifleri kategorimizden yüzlerce pratik yemek tarifine de ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz içeriklerimizin sayfa linklerini sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ