Tırnaklara Gazete Deseni Vermek

Ojeler, pek çok hanımın günlük hayatında sıklıkla kullandığı, tırnakların daha hoş ve daha estetik görünmesine yardımcı olan kimyasallardır. Günümüzde onlarca kadın oje kullanmaktadır. Güzel bir manikür sonrası tırnaklara sürülen oje son derece ilgi çekici olarak karşımıza çıkabilmektedir. Hanımların ojeyi bu denli seviyor olmalarının altında yatan en büyük sebep elbette daha güzel görünme isteğidir.

Pek çok kadın son derece sade renkler tercih ederken, bazı kadınlar da tırnaklarına çeşitli desenler vermekten hoşlanırlar. Birçok kişi, tırnak süsleme konusunda çok güzel örnekler sergilemektedir. Tırnaklara çizilen çiçekler, verilen geometrik desenler ya da tırnakların şekillerinin değiştirilmesi oje sanatının incelikleri arasında değerlendirilebilmektedir.

Tırnaklara gazete deseni vermek ise hanımlar tarafından oldukça beğenilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Tırnaklara vermiş olduğumuz gazete deseni ile oldukça değişik ve tarz bir görüntüye de kavuşmamız mümkün olabilmektedir. Peki tırnaklarımıza gazete deseni verme işi nasıl yapılır?

İhtiyacınız olanlar yalnızca bir parlatıcı niteliğinde oje ve yapıştırıcı olarak belirtilebilir. Tırnaklarınıza sürmüş olduğunuz herhangi renkte bir parlatıcının kurumasını beklemeden üzerine almış olduğunuz gazete kağıtlarından birer parça koparıp tırnaklarınızın üzerine koyduktan sonra ise üzerini bir kolonya ya da alkol yardımıyla ıslatabilirsiniz. Yaklaşık bir dakika bekledikten sonra ise kağıdı kaldırabilir ve kağıtta duran yazıların tırnaklarınızın üzerine geçmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu, oldukça dikkat çekici bir işlem olarak değerlendirilebilmektedir. Zira pek çok kişi, bu görüntüden hoşlanmaktadır.

Bunun dışında da tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz bir kat şeffaf oje sayesinde daha hoş ve sağlıklı bir desen elde etmiş olabilirsiniz. Ojeleri çıkarmak da oldukça basittir. Sıradan bir aseton ojelerinizi çıkarmak için yardımcı olacaktır. Siz de bu yöntemi deneyebilir, tadını çıkarabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ