Titiz Kadınlar Mutsuz mu?

Titiz Kadınlar Mutsuz mu?

Kadınlar yaşam alanlarının temizliği konusunda genellikle özenli ve titiz olurlar. Ancak bazı kadınlar titizlik konusunda biraz aşırı hassas davranabilirler. Özellikle ev hanımları arasında aşırı titiz olan kadınlar kendi evlerini temizlerken saatlerce zaman ve efor harcarlar. İçlerine sinene kadar temizlik yapar, ertesi gün henüz kirlenmeye mahal vermeden tekrar üstünden geçerler. Zamanlarının çoğunu evin genel temizliğine, eşyaların tertip ve düzenine, giysilerin nizami yerleşmesine vs.. kısaca ev işlerine harcarlar. Haliyle de ev işleri bitmek bilmez bir hal alır. Temizliğin püf noktaları dahi kifayetsiz kalır bu koşturmaca arasında. Bütün gün sil,süpür,yıka,kurut,katla,ütüle,yerleştir,toz al,ovala vs.. derken günlerce harcanan mesai yeterli olmaz. Zira günlük yapılan işleri haftalık, haftalık yapılan işleri de aylık yapılan işler takip eder. Bir kısırdöngü içinde olan ev hanımı ise bitmek bilmez bir enerji ile kısırdöngünün içinde hayatını idam ettirir.

canım anne-28

Oysa temizlikten vakit kaldığında çocuğuna, eşine, arkadaşlarına ve hatta kendisine vakit ayırmalı insan. Bütün günün telaşı arasında çocukla parkta oyun oynayarak kendi çocukluğuna bir yolculuk yapmak yada eşle yapılan bir kahvaltı veyahut eski dostlarla sahildeki cafede içilen kahve eşliğinde yapılan sohbetin yerini hiçbişey almamalı.

Bir yandan ev işlerindeki titizliği, bir yandan sevdiklerine ayırmak istenen vakit ev hanımlarının zamanla kendine has yöntemler geliştirmesine ve böylece pratik temizlik önerilerine kulak asmasına sebep oldu.

Teknolojinin gelişimi ile de  temizlikte devrim niteliğinde ürünlerin piyasaya sürülmesi işlerin kolaylaşmasını sağlayarak ev hanımlarının hayatlarına büyük oranda destek oldu. Artık ev hanımları temizlik malzemesi seçiminde özellikle işlerini kolaylaştıracak ürünler tercih ediyor böylece akıp giden zamanda hem temizlikten ödün vermemiş oluyor hemde sevdikleriyle geçireceği zamanı arttırmış oluyor. Dolayısı ile titiz kadınların mutsuzlukları da tarihe karışıyor.

canım anne-29

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ