Toz Fardan Pres Far Nasıl Yapabiliriz ? Kırık farlarımızı Nasıl Onarabiliriz ?

Toz Fardan Pres Far Nasıl Yapabiliriz ? Kırık farlarımızı Nasıl Onarabiliriz ?

Tüm kadınların arasındaki mesafe ne kadar uzak olursa olsun aradaki tek ortak noktaları bakımlı olmak. Dışarı çıkarken tek unutulmayan şey ise makyaj. Gerek hafif gerek ağır gün içinde veya özel bir yere giderken en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Zaman içerisinde bakıp bakıp örnek alarak imrendiğimiz ve merak ettiğimiz bu kadınların kullandıkları kısa yollarını ve ipuçlarını duyunca çok şaşıracaksınız. Elimizde olan kırık vs. makyaj eşyalarını geri dönüşüm yaparak eski haline döndürmek çok kolay. Artık dışarıda paralar dökmemize gerek yok. Evimizdeki malzemelerle ilk günkü haline döndürebiliriz.

Toz Fardan Pres Far Nasıl Yapılır ?

Kullanmadığınız toz farlardan pres far yapmaya ne dersiniz?

İşte malzemeler;

– Su bazlı yüz kremi

– Hazırlamak için kap

– 1 tatlı kaşığı alkol ya da kolonya

– Eski far kutusu

Öncelikle kullanmadığınız farlar ile istediğiniz tonu yakalayın. Farın miktarına göre su bazlı krem ekleyin. Yağsız krem eklemeye özen gösterin çünkü yağlı krem farın kalıcılığını azaltır. Karıştırdıktan sonra bir tatlı kaşığı alkol ya da kolonya ekleyin. Alkolü fazla olmasın diye yavaş yavaş ekleyin.Sert bir hamur kıvamında olmalıdır.Daha sonra far kabına koyarak parmaklarınızla bastırarak şeklini aldırın.İçindeki alkol uçtuktan sonra el yapımı farınız hazır.

Kırık Far Nasıl Onarılır ?

Farlarımız ufak bir çarpma ya da düşmeyle zarar görüp hemen toz haline gelebilirler.Şimdi nasıl tekrar eski haline getirebilceğimizi anlatacağım.

İşte malzemeler;

– Onarılacak far

-Hazırlamak için kap

-Fara göre alkol ya da kolonya

Farı ezmek için kaşık

İlk olarak kırılan farınızı iyice toz haline getirmek için kaşıkla ezin. İçerisine far miktarına göre alkol ilave ederek sert hamur kıvamına getirin. İyice karıştırdıktan sonra karışımı far kabına koyun ve parmaklarınızla bastırarak düzeltin.Üzerine bir kapak ya da sert bir cisimle bastırın. Ve farınız ilk aldığınız gibi sağlam.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ