Canım Anne

TUHAF ALIŞKANLIKLARIMIZ

Bir önceki mimi tam yanıtlamıştım ki, (bazı sorularda çok zorlandım..) yeni bir mim daha geldi sevgili Hobi Vakti  beni mimlemiş. Konusu tuhaf alışkanlıklarımız…
Alışkanlık denince akla çok sevdiğim bir cümle geldi.  “Alışkanlık, bir halata benzer, her gün bir lifi örer ve sonunda, onu koparmayacak kadar güçlü yaparız.” der, Alman yazar Heinrich Mann.
Düşündüm de alışkanlıklarımız ne kadar önemli bir yer kaplıyor hayatımızda… Bazen hayatı güzel hale getirirken, bazen zehir ediyor. Mutlaka hepimizin diğerlerine tuhaf gelen alışkanlıklarımız vardır, elbette benim de var…
İşte bunlardan bazıları..

Çift sayılardan kesinlikle haz etmem. Özellikle 7 sayısına takıntılıyımdır. Bu takıntı en çok takı alırken ortaya çıkar. Üzerinde 7 ve 7’nın katları kadar boncuk ya da taş olan takıları almaya gayret gösteririm.
Gardolabımdaki kıyafetlerimi her zaman açıktan koyuya (Hatta aynı rengin tonlarını da bile..) doğru olacak biçimde yerleştiririm. Bir de mutlaka elbise askılarının uc kısımları aynı yöne bakmalıdır.  

Farkında olmadan, ne zaman başladığımı bilmeden ayaklarımı sallarım, hatta gece uykuya dalmadan önce bile…

Çevremde gördüğüm bir çok şeyi sayarım. (Binaların katlarını, ağaçları, seyahat ederken yanımızdan geçen arabaları….)
Mezarlık gördüğümde dua etmezsem, huzursuz olurum.

Mutfağımda, tuvalet masamda ve gardrobumda eşyaların yerinin değişmesi beni çok rahatsız eder (biraz şekilciyim galiba, meslek hastalığı mıdır nedir?..)

Dağınık masada ders çalışamam, öğrencilere ödev hazırlayamam. Bilgisayarım için de aynı şeyler geçerlidir. Belgeler, fotoğraflar.. v.b. belli özelliklerine göre sınıflanmalı ve dosyalanmalıdır. Hatta, bir gün mutlaka lazım olur diye atmadığım bir çok ıvır zıvır bile düzenli bir biçimde sınıflanmalı ve öyle saklanmalıdır.
Ben de tuhaf alışkanlılarını öğrenmek üzere – kabul ederlerse- sevgili Uğur Böceği, Sevgili Tülin Hanım, Sevgili Anneanneninemekleri , Sevgili Derya Hanım, Sevgili Neşeli Günler‘i mimliyorum..

Not: Fotoğraf ve çizim netten alıntıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın