Canım Anne

Türkiye Doğal Afet Haritaları

Türkiye Doğal Afet Haritaları

Türkiye’nin hangi bölgelerinin doğal afete elverişli olduğunu ve afet çeşitleri hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

Doğal afetler haritalarında sel, çığ, deprem, heyelan, orman yangınları, sel baskınları gibi ciddi tehlikelerin hangi bölgelere yayıldığını görebiliriz. Doğal afetler zamansız gelebilen ve geldiklerinde verdikleri zararlar ile bilinmektedir.

Türkiye bir deprem bölgesidir. Türkiye’de yer alan fay hatlarının ve deprem bölgelerinin detaylarını Türkiye deprem ve deprem afet haritaları sayesinde görebilirsiniz. Bu haritaları yıllara göre yorumlamakta mümkündür. Genellikle fay hatlarına ve deprem bölgelerine bakılıp olabilecek veya olan depremler hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Türkiye çığ afet haritasında ise daha önce meydana gelmiş çığlar ve bunların şiddetleri gibi detay bilgiler öğrenilebilmektedir. Örneğin 2015-2018 yılları arasında Türkiye’de meydana gelen çığ olaylarını görmek için bu haritalara bakmak gerekir.

Akdeniz ve Ege bölgelerinde orman yangınlarının yaşanma ihtimalleri fazladır. Türkiye orman yangınları haritaları sayesinde hangi bölgelerde yılda kaç kez orman yangınlarının yaşandığı gibi bilgiler öğrenilebilmektedir. Özellikle Akdeniz bölgesinde orman yangınları diğer bölgelere göre daha fazladır.

Türkiye Doğal Afet Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi