Canım Anne

Türkiye Hayvancılık Haritaları

Türkiye Hayvancılık Haritaları

Hayvancılık haritaları Türkiye’de hangi bölgede hangi hayvancılık çeşitlerinin yapıldığını detaylı olarak gösteren haritalardır.

Hayvancılık bir ülkenin ekonomisinin gelişmesinde oldukça önemli rol oynar. İklim şartları, bölge özelliklerine göre hayvancılıkta değişir. Her hayvan her bölgede yetiştirilmez. Hayvancılık büyükbaş, küçükbaş, besi, kümes hayvancılığı gibi birçok alt dala ayrılmaktadır.

Türkiye’de hem kırsal kesimlerde yapılan hayvancılık bölgeden bölgeye dağınıklık göstermektedir. Türkiye’nin hayvancılık sektöründe tiftik keçisi, kıl keçisi, sığır, koyun, manda gibi hayvanları önemlidir. Tiftik keçisi en fazla Ankara’da yetiştirilmektedir.

Çok fazla tüketilen besinlerden biri olan yumurta üretimi için kurulan tavuk kümeslerinde günde binlerce yumurta toplanmaktadır. Türkiye’de yumurta tavuğu en fazla Afyonkarahisar şehrindedir.

Arıcılık hayvancılığın en önemli kollarından biridir. Bal üretimi yapılan arıcılık alanları Türkiye’de en fazla Ordu, Muğla ve Adana şehirlerinde yapılmaktadır.

Türkiye yemek kültürü açısından kırmızı eti en fazla tüketen ülkelerin başında gelmektedir. Durum böyle olunca sığır, koyun, manda çiftlikleri de oldukça fazladır.

Türkiye Hayvancılık Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi