Canım Anne

Türkiye Seçim Haritaları

Türkiye Seçim Haritaları

Belli aralıklar ve tarihler ile Türkiye’de seçim yapılmaktadır. Seçimler Türkiye’yi yöneten kişileri, partileri belirlemek için yapılmaktadır. Seçim haritaları sayesinde bölgelere göre oy verme oranlarını görebilirsiniz.

Türkiye’de en son referandum seçimler yapıldı. Seçim haritaları bugüne kadar yapılmış olan Türkiye için oldukça önemli seçimleri göstermektedir. Türkiye siyaseti üzerinde belli dönüm noktalarını gösteren seçimler belli zamanlarda yapılmaktadır.

Seçim haritaları sayesinde Türkiye’de bugüne kadar yapılmış olan son seçimleri görebilirsiniz. 2017 yılında yapılan referandum ile Tek Adam yönetimi için seçimler yapılmıştı. Tüm Türkiye evet veya hayır oyları ile seçime girdi. Seçimde mevcut yönetim yani parti Evet oyu oldu.

Türkiye’yi bekleyen en önemli seçim 24 Haziran 2018 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Adaylar arasında Recep Tayip Erdoğan, Muharrem İnce ve Meral Akşener oyları paylaşacağa benziyor. En çok da Muharrem İnce’nin alacağı oylar merak konusu oldu. Türkiye geneli itibari ile mevcut yönetimin oyları her geçen gün azalıyor.

Türkiye Seçim Haritaları aracılığı ile son yıllarda yapılmış olan siyasi açıdan ve Türkiye açısından oldukça önemli olan seçimleri görebilirsiniz.

Türkiye Seçim Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ