Uçuk Nasıl Geçer? Uçuğa Ne İyi Gelir?

Uçuk Nasıl Geçer? Uçuğa Ne İyi Gelir?

Özellikle yüz bölgesinde çıkan uçuklar can sıkıcı durumlar ortaya koyar. Sivilceler ve uçuklarla ilgili doğal yöntemlerin neler olduğu internette de sıkça araştırılır. Canimanne.com takipçilerini memnun etmeye ve merak edilen konular hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Muz Kabuğu Sivilceleri Geçirir mi? Muz Kabuğunun Faydaları konulu yazımızdan sonra şimdide Uçuk nasıl geçer? – Evde uçuk nasıl geçirilir? Konusunu ele aldık.

ucuk-nasil-gecer
Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk Nedir?

Uçuk nedir? Uçuk genellikle dudak çevresinde ortaya çıkan cilt altında enfeksiyon kaynaklı sorunlardır. Virüslerin cilt altına yerleşerek enfeksiyonel duruma yol açmasıdır. Dudak kenarlarının yanı sıra ağız içinde de uçuk çıktığı görülür. Cilt altına yerleşen virüs, üzüntü ve stres gibi sebeplerle harekete geçer ve uçuk oluşumu başlar.

Uçuk Olmaması için Ne Yapılır?

  • Uçuk olmaması için yapılacakların başında E Vitamini içeren besinleri tüketmeye ağırlık vermek gelir. Badem, ıspanak, patates, zeytinyağı bolca tüketilmelidir.
  • Cildin temiz tutulması uçuk olmaması için yapılacaklardandır. Düzenli olarak yüzümüzü yıkamak, gerekirse yüz temizleme jellerinden kullanmak gerekir.
  • Üzüntü, stres, heyecan, içine kapanıklık gibi haller de uçuk oluşumunu tetikler. Uçuk nasıl geçer? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız bunlardan da uzak durmalısınız.
  • Ağız ve diş temizliğine özen gösterilmesi, temizliğin aksatılmadan düzenli olarak yapılması da önemlidir.
ucuk-nasil-gecer
Uçuk Olmaması için Ne Yapılır?

Uçuk Nasıl Geçer? Evde Uçuk Geçirme Yöntemleri!

Sıkça merak edilenlerden biri olan uçuk nasıl geçer? Konusu için evde yapılacak bazı doğal yöntemler vardır. Evde uçuk geçirme yöntemleri olarak da tabir edilen bu yöntemleri sizler için aşağıda sıraladık.

  • Arı sütü ve balı karıştırarak uçuk çıkan bölgeye sürebilir ve bir süre bekletebilirsiniz. Cildiniz bu karışımı emecektir. Günde 3 kez bu işlemi uygulayabilirsiniz.
  • Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak uçuk geçirme için de kullanılabilir. Yaranın üzerine kesilmiş sarımsağı sürebilirsiniz. Bunu sık sık yaparak uçuğun bir an önce geçmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ciltte belirli bir bölgede yanma ve kaşıntı varsa uçuk çıkacağının belirtisidir. Bu bölgeye vanilya yağı sürerseniz uçuk çıkmasını engelleyebilirsiniz.
  • Uçuklu bölgeye buz sürülmesi de geçmeyi hızlandıracaktır. Bir beze sardığınız buzu uçuğun üzerine uygulayabilirsiniz.
ucuk-nasil-gecer
Evde Uçuk Geçirme Yöntemleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ