Ütünün Altı Nasıl Temizlenir?

Ütünün Altı Nasıl Temizlenir?

Ütünün altı zaman içinde kumaşların yapısından dolayı ya da kullanılan ütü suyundan dolayı kirlenir ve kararır. Ütü temizleme işleminin sık sık yapılması ütünüzün ömrünün uzun olması için gereklidir. Ayrıca tabanı kirli bir ütü giysilere zarar verir, iyi ütülemez. Ütünün altındaki lekeler bazı basit yöntemlerle giderilebilir. Yine zamanla ve kullanılan suyun etkisiyle ütünün altında kireç de oluşur. Ütünün altı nasıl temizlenir diye soranlara cevap olacak bu yazımızın devamındaki püf noktaları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu püf noktaları ayrıca ütünüzün korunmasını da sağlar.

utunun-alti-nasil-temizlenir
Ütünün Altı Nasıl Temizlenir?

Ütünün Altını Temizleme

Sitemizin çeşitli sayfalarında düzenli olarak faydalı içerikler ve püf noktası yazıları yayınlamaya devam ediyoruz. Pantolon Nasıl Ütülenir? Pantolon Ütüleme Püf Noktaları! Konulu yazımız bunlardan sadece biridir. Ütünün altı nasıl temizlenir konulu bu yazımızdan faydalanabileceğiniz gibi diğer sayfalardaki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Ütünün altını temizleme ile ilgili detaylar için yazımızı okumaya devam ediniz. Ütü temizleme işlemi sonrasında hem ütüden alacağınız verim artar, hem kıyafetleriniz zara görmez, hem de ütünüzü çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.

utunun-alti-nasil-temizlenir
Ütünün Altını Temizleme

Ütünün Altı Nasıl Temizlenir?

Ütünün altı nasıl temizlenir? İşte bu yöntemlerle…

  • Ütünün suyunu kesinlikle musluktan değil içme suyundan doldurun. Bunu yaparak ütünün altının kirlenmemesini sağlayabilirsiniz.
  • Ütüleme işiniz bitikten ütünün suyunu mutlaka boşaltıp birkaç dakika fişini takarak iyice kurutun.
  • Ütünün altını temizlemek için önce ütünüzü en son dereceye getirin, daha sonra fişe takın. İyice ısındıktan sonra fişten çekin ve altını gazete kağıdıyla ovun.
  • Suyla sirkeyi karıştırarak ütünün altını bir bezle silerseniz kahverengi lekelerin geçtiğini görürsünüz.
  • Gazete kağıdının ya da kağıt havlunun üzerine tuz döker ve ütünün altını sıcakken ovarsanız ütünüzün altı temizlenecektir. Bir beze balmumu sürmeniz ve ütünün altını silmeniz de ütünün altı nasıl temizlenir sorusuna cevap olacaktır.
utunun-alti-nasil-temizlenir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ