Vücuttaki Çatlaklar İçin Öneriler

Vücuttaki Çatlaklar İçin Öneriler

Vücuttaki Çatlaklar İçin Öneriler

Kadınları oldukça rahatsız eden ve hoş görünmeyen çatlaklardan korunmak ve kurtulmak içi bazı noktalara dikkat etmeniz yeterlidir. Bunun içinde özellikle de aniden kilo alıp vermemeye çalışmalı, eğer kilo verecekseniz veya alacaksanız da bunun düzgün, yavaş ve belirli aralıklarla spor yaparak yapmalısınız. Aksi durumda vücudunuzda hem sarkmalar hem de çatlaklar oluşabilir. Birden kilo almakta birden kilo vermekte vücut sağlığı için zararlıdır.

Çatlakların oluşum nedenleri arasında yeteri kadar C vitamini alınmaması, yanlış kozmetik kullanımı ve cildin kuru olması gibi nedenler gelmektedir. Vücuttaki çatlaklar için öneriler arasından bazıları ise şunlardır;

vucuttaki-catlaklar-icin-oneriler

  • Kuru bir cilde sahip olanlar çok az kilo aldıklarında bile cildinde, vücudunda çatlak oluşmaktadır. Vücudun nemli olması ve kuruluğun yok olması için bol bol su tüketmelisiniz. Kadınlar günde en az 10 bardak erkekler ise günde 14 bardak su tüketmelidir.
  • Aniden alınan kilolar çatlakların ana nedenleri arasındadır. Aniden kilo almadan kaçınmalı, düzenli olarak spor ve egzersiz yaparak vücut sağlığınızı, formunuzu korumalısınız.
  • Vücutta çatlakların oluşmanın en büyük nedenlerinden biri de vücudun nem ihtiyacının giderilmemesidir. Özellikle aşırı sıcak ve soğuk, rüzgarlı havalarda cildin daha fazla neme ihtiyacı vardır. Bunun için cilt tipinize uygun nemlendirici kremleri veya maskeleri düzenli olarak kullanmalısınız. Bunun için dilerseniz bitkisel kürler ve yağlarda tercih edebilirsiniz.

vucuttaki-catlaklar-icin-oneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ