Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Yağ Lekesi Çıkar mı?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Yağ Lekesi Çıkar mı?

Yağ lekeleri ister kıyafetlerimizde olsun, ister mobilyalarda veya halılarımızda zor çıkan lekelerdendir. Bu nedenle yağ lekesi nasıl çıkar sorusuna pek çok cevap verilir. Canimanne.com takipçilerini bilgilendirmeye devam ediyor. Meyve Lekesi Nasıl Çıkar? Meyve Lekesi Çıkartma Yöntemleri! Gibi pek çok yazımızda leke çıkartmadan temizliğe çeşitli püf noktalarını ve ipuçlarını paylaştık. Bugün yağ lekesi çıkar diye soran hanımların bu sorusunu cevaplıyoruz.

yag-lekesi-nasil-cikar
Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ Lekeleri Çıkar mı?

Zorlu lekelerden olduğu bilinen yağ lekeleri daha çok kıyafetlerde oluşur. Halıdaki yağ lekesi ve kıyafetlerdeki yağ lekeleri için uygulanacak değişik yöntemler vardır. Ancak en önemli nokta eğer kimyasal bir madde sürecekseniz kumaşa zarar verme ihtimalinizi de unutmamanız gerektiğidir. Her kumaşa, her deterjan sürülmez. Bu nedenle yağ lekesi nasıl çıkar konumuzda doğal yollarla lekenin nasıl ortadan kaldırılabileceğinden bahsettik. Yağ lekeleri doğru yöntemleri bilir ve uygularsanız evet çıkar. İşte yağ lekesi çıkartma yöntemleri…

yag-lekesi-nasil-cikar
Yağ Lekesi Çıkartma

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekesi nasıl çıkar diye soruyorsanız aşağıdaki yolları denemenizi öneririz.

  • Deri kumaşlarda oluşan yağ lekesine tebeşir tozu ve ispirto karıştırılır, hamur haline getirilir ve sürülür. Hamur kuruyana kadar beklenir. Daha sonra hassas bir şekilde fırçalanır.
  • Kadife kumaştaki yağ lekesi için bir miktar kumu ocakta ısıtın. Sıcak kumu yağ lekesinin üzerine yayın. Bir süre bekleyin ve kumu temizleyin.
  • Halıdaki yağ lekesi için talk pudrası deneyebilirsiniz.
  • İpekli kumaştaki yağ lekesi için lekeli bölgeye bebek pudrası sürün ve emmesini bekleyin. Sonra üzerine beyaz temiz bir kağıt koyarak ütü uygulayın.
  • Yünlü kumaştan yağ lekesi çıkartmak için lekeli olan yerleri tuzlu su ile iyice ilin. Ancak buradaki püf noktası sadece lekeli bölgeyi değil daha geniş bir alanı silmektir.
  • Yağ lekesi nasıl çıkar sorusu eter ile de cevaplanır. Yağlı bölgeye bir miktar eter dökün ve üzerine kağıt basarak eteri çekin.
yag-lekesi-nasil-cikar
Kumaştaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ