Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

canımanne1

Biz hanımların en büyük problemlerinden biri de yağ lekesidir. Hele ki çocuklarınız varsa evin her yerinde bu lekelerden bulmanız gayet mümkündür. Yemeklerimizi mutfak masasında ya da yemek masasında yesek de bir şekilde yemeğini eline alıp kaçan çocuklarımız koltuğumuzun üzerine hemen elindekini döker ve yağlanmasına sebep olur. Ya da misafirimiz geliyor diye masa düzenimiz için en sevdiğimiz masa örtüsünü sermişizdir ama salatanın suyu, yemeğin sosu her yere dökülmüştür. Bizler yemek yerken bazen en sevdiğimiz T-shirtümüzün üzerine yemeğin suyunu dökeriz.

canımanne3

Tüm bu yağ lekeleri ile başımız dertte olduğumuz için kurtulmanın yollarını da bulmanın zamanı geldi. Yağ lekeleri nasıl çıkar diye düşündüğümüz zaman aklımıza genelde yağ dökülen yerin üzerine tuz dökmek gelir. Bu aşamada aslında en önemli nokta acil müdahaledir. Yağ dökülen yere öncelikle kalıp sabunu ıslatarak yağ çözücü etkisi yaratması için iyice sürülür ve çitileyerek lekenin daha kolay çıkmasın yardımcı olunur. Ardından sabunun üzerine toz şeker eklenerek bir müddet beklenilir. Burada toz şeker yağı içine çeker ve lekeden eser kalmaz. Yağ dökülen ürünü yıkadıktan sonra lekenin tamamen ortadan kalktığını sizler de göreceksiniz.

canımanne5

Bir başka yağ lekesi çıkarma yöntemi ise bebe pudrası ile olur. yağ dökülen bölgeye bebe pudrasını bolca döküyoruz ve bir sünger yardımı ile iyice yediriyoruz. İsterseniz bu işlemi eliniz ile çitileyerek de yapabilirsiniz. Bebe pudrasını yedirme işlemi bittikten sonra gerçekten yağ lekesinin tamamen temizleneceğini sizler de göreceksiniz.

canımanne4

Eğer evlerinizde bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşırsanız hiç paniğe kapılmadan bizlerden öğrendiğiniz bilgileri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bu ve bunun gibi birçok leke çıkarma işlemi ile çeşitli bilgilendirici yazılar bulunmaktadır. Şimdiden hepinize kolaylıklar diliyorum!

canımanne2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elıf dedi ki:

    Perde de yag lekesi nasıl ckar ama malesef ılk mudehale yapılmadı yıkadım gitmedi

BİR YORUM YAZ