Yanık İzine 4 Bitkisel Çözüm

Yanık İzine 4 Bitkisel Çözüm

  Kaynar su dökülmesi, ağda, çay dökülmesi, güneş yanığı gibi sorunlar hepimizin başına gelebilir. Peki bu durumda neler yapılabilir? İlaç, krem kullanmanın dışında özelikle de iz kalmaması için bitkisel yöntemlere başvurabilirsiniz. Bu sayede hem acınız hafifler hem de yanık izine karşı önlem almış olursunuz. Peki yanık izine iyi gelen bitkisel yöntemler nelerdir, nasıl uygulanır, merak edenler yazımızın devamını okuyabilirler.

Yanık izine iyi gelen bitkisel çözümler:

 1. Patates: Patatesin içinde bulunan enzimler yanık izine karşı oldukça faydalıdır. Çiğ patatesi blenderden geçirin. Elde etmiş olduğunuz posayı yaranın üzerine koyarak 10-15 dakika kadar bekletiniz. Ardından su ile yıkayın. Bu uygulamayı yanık izi geçene kadar her gün tekrarlayın. Bu sayede oluşan yanık izinden bir süre sonra eser kalmayacaktır.

  yanik-izine-4-bitkisel-cozum

  Yanık İzine 4 Bitkisel Çözüm

 2. Hindistan cevizi yağı içinde bulunan etken maddeleri sayesinde yanık izine iyi gelen harika bir yağdır. Sizlerde yanık olan bölgenize pamuk yardımı ile hindistan yağını her gün uygulayınız. Yanık izi geçene kadar günde 1 veya 2 kez bu işlemi tekrarlarsanız yanıktan geriye iz kalmayacaktır.

  yanik-izine-4-bitkisel-cozum

  Yanık İzine 4 Bitkisel Çözüm

 3. Soğanın içinde bulunan kükürt sayesinde yara izlerine ve lekelerine karşı oldukça etkilidir. Soğanı katı meyve sıkacağından sıkara suyunu çıkarınız ve eşit miktarda elma sirkesi ile karıştırarak yaranın bulunduğu bölgeye pansuman şeklinde yapınız. Bu işlemi yara izi kaybolana kadar tekrarlayın.
 4. Limon içinde bulunan doğal asit sayesinde doğal cilt beyazlatıcı etkiye sahiptir. Sizlerde limonun suyunu cildinize, yara üzerine kullanarak cilt yara izlerinizin geçmesini sağlayabilirsiniz.

  yanik-izine-4-bitkisel-cozum

  Yanık İzine 4 Bitkisel Çözüm

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ