Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer? Yatak Gıcırdama Sesi Çözümü!

Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer? Yatak Gıcırdama Sesi Çözümü!

Yataklar ve koltuklar zaman içinde deforme olurlar. Sürekli kullanımdan doğan bu deformasyon kumaşlarının yıpranması veya yırtılması, yatak gıcırdaması, koltuk gıcırdaması olarak karşımıza çıkar. Bu deformasyon daha çok yatak bazalarında görülür. Yatak bazasında bulunan yaylar zedelenince yatak gıcırtısı sesi olur. Çok rahatsız edici olan bu sese çözüm üretmeye çalışanlar yatak gıcırdama sesi çözümü aramalarını sıklıkla yaparlar. Yataktaki Lekeler Nasıl Çıkar? Yatak Temizliği Nasıl Yapılır? Konusunu da daha önce işlemiştik. Bu yazımızdan da yararlanabilirsiniz.

yatak-gicirdama-sesi
Yatak Gıcırdama Sesi

Yatak Gıcırtısı Nasıl Geçer?

Koltuk gıcırdaması ve yatak gıcırdama sesi ile ilgili oluşan durumlar karşısında neler yapacağını bilemeyenler bu durumdan rahatsız olmakla birlikte çözüm yollarını ararlar. Genellikle yatak gıcırtısı sesi için ilk akla gelen o bölgenin, yatağın ya da koltuğun yaylarının yağlanmasıdır. Ancak dikkat edilecek en önemli nokta yağ lekesine dikkat etmektir. Aksi halde gıcırtı sesi ortadan kaldırılmaya çalışırken yataklarda yağ lekesi oluşur ve bu kez de bunu çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yatak yaylarının yağlanması çözümünden önce farklı çözüm yollarının bilinmesi yarar sağlar.

yatak-gicirdama-sesi
Yatak Gıcırtısı Çözümü

Yatak Gıcırdama Sesi Çözüm Yolları!

Yatak gıcırdama sesi çözüm yolları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Ancak bilinmesi gereken şudur ki; mobilyalarınızda zamanla oluşması muhtemel bozulmaların önüne geçmek için mobilya bakımı püf noktaları araştırılması, bilinmesi ve uygulanması önemlidir.

  • Yatak yaylarının, bazaların ve koltukların gıcırdaması için ilk düşünülen yöntem yağlanmasıdır. Yağlama sırasında kumaşa yağ bulaşmamasına dikkat edilmelidir.
  • Yatakların yaylarına sabun sürerek yatak gıcırdama sesinin çıkmasını engelleyebilirsiniz.
  • Mobilya cilası sürmek de yatak gıcırdaması için önerilen çözüm yollarından biridir.
  • Gıcırdayan yataklar için mum kullanılması da bilinen ve olumlu etki ederek sesi ortadan kaldıran yöntemlerden biridir.
yatak-gicirdama-sesi
Yatak Gıcırdaması Nasıl Geçer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ