Yatak Odası Duvarlarını Renklendirmenin Yolları

Yatak Odası Duvarlarını Renklendirmenin Yolları

  Yatak odalarınız için seçtiğiniz mobilya ve eşyalar kadar onlara eşlik eden aksesuar ve dekoratif ürünlerde bir o kadar önemlidir. Bunların birbiri ile uyum ve denge içinde olması gerekir ki istenilen şıklık yakalanabilsin. Aynı zamanda yatak odası için seçilen renkler de doğru tercih edilmeli, halı, avize ve perde seçimi de eşyalar ve boya veya duvar kağıdınız ile uyum içinde olması gerekir.

Yatak odasına uygun bir duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız eğer yatağın bulunduğun duvara uygulamanız daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü yatak odalarında odak nokta yatak olduğu düşünülürse dikkati o noktaya çekmek daha iyi bir karar olur.

Yatak odanızın duvarları için seçeceğiniz renkler çok fazla renkli ve enerjik olmamalıdır. Yatak odaları uyku için yapılan bir alan olduğu için çok parlak, cıvıl cıvıl ve enerjik renkler seçildiğinde dinlendirici özelliğini kaybeder. Bu yüzden yatak odası duvarları için seçilecek boyayı daha çok pastel ve hafif renklerde tercih ederseniz daha doğru olacaktır.

Yatak odalarında seçilen boyanın rengi bütün dekorasyonu etkileyecektir. Seçilecek olan eşyadan nevresime, perdeye kadar tüm diğer eşya ve aksesuarlar boyayla uyum içinde seçilir bu yüzden boya seçerken dekorasyonunuzu ve seçeceğiniz eşya, aksesuarları da iyice düşünmeli ve ona göre karar vermelisiniz.

Sade renkler yatak odalarının daha dingin ve dinlendirici etkiye sahip olmasını sağlar. Bu yüzden yatak odanızın duvarlarını renklendirmek için beji pudra, pastel mavi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Asaleti ve feminenliği temsil eden mor renkte yatak odası duvarları için en çok tercih edilen renkler arasında yer alır. Yatağınızın bulunduğu kısmı mor renge boyayarak odanıza renk katabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ