Yatak Temizliği Karbonatla Nasıl Yapılır?

Yatak Temizliği Karbonatla Nasıl Yapılır?

Yatak Temizliği Karbonatla Nasıl Yapılır?

Yaz temizliği bitmeyen temizlik hanımlar yaz mevsiminin gelmesiyle tül, perde, koltuk, halı, kapı ve birçok detaylı temizlik yapıyor. Temizliği bütün hanımlar çok seviyor. Beyler de temizliğe önem veriyor titiz beylerimizi de unutmayalım.

Hanımlar çok titiz yorganlar söküldü yünler yıkandı yastıklar tabi ki hazır yorgan kullanan hanımlarımız da var. Sıra hazır yatak temizliği hepimizin değişik fikirleri ve temizlik alışkanlığı ola bilir hepimiz farklıyız. Ben sizlere karbonatı tavsiye edeceğim kimyasaldan uzak durmak isteyen hanımlar için tabi ki sirke olamazsa olamaz evimizin her köşesinde temizlik için kullana biliriz sağlıklı yaşam için doğal çözümler şart diyoruz.

Yatak Temizliği Karbonatla Nasıl Yapılır?

Öncelikle müsait olduğunuz bir gün sabah erken saatleri seçmekte fayda var ki kuruması açısından, küçük çocukları olan hanımlar sabah erken saatleri seçmek tercihleri oluyor.

Yatağınız lekeli olabilir. Ter lekesi küçük çocuğu olan anneler tuvalet alışkanlığı öğretirken çocuklar annelerinin nedense yatağına bir idrar kaçırma oluyor benimde çocuğum bunu yapmıştı, lekelere zamanında temizlenme yapılmazsa çıkması biraz zor oluyor. Kışın havalandırmak ve ters yüz çevirmek işimizi daha kolaylaştırmak için sonuç sağlayan bilir.

1- Yatağımıza ilk olarak süpürme işlemi ile başlamak gerekiyor tozları biraz olsun giderelim. Süpürme işlemine başlamadan karbonat dökelim bakteri oluşumuna çözüm olsun. 1 paket karbonatı iyice yayalım ve bu işlemi sabah yapalım, akşama kadar bekletelim ve tekrar iyice süpürelim.

2 – İkinci aşamada sirke bizlere yardımcı olacaktır.

Bir kap içine sıcak su alalım ve 1 yemek kaşığı karbonat ekleyip, 4 -5 kaşık sirke ilave edelim karıştırıp isterseniz sprey şişesine doldurup püskürterek sile bilirsiniz.

Not: Aynı işlemi koltuk ve halılar da uygulaya bilirsiniz.

Yatak Temizliği Karbonatla Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ