Canım Anne

Yaz Aylarında Örgüye Olan İlgi Neden Azalıyor?

Yaz Aylarında Örgüye Olan İlgi Neden Azalıyor?

Örgü örmek kadınların el becerilerini geliştirmek için ve aynı zamanda boş zamanları daha eğlenceli ve faydalı geçirmek için başvurduğu yöntemdir.  Daha çok örgü işi kışın yapılır. Sıcacık tutacak bereler, kaşkollar,  kazaklar,  ceketler ve benzeri şeyler örülür ve kışın vazgeçilmez giyecekleri haline gelir.

yaz-aylarinda-orguye-olan-ilgi-azaliyor

Yaz aylarında ise örgü pek tercih edilmez. Hem yazın örgü kıyafetler giyilmediği için hem de havalar güzel olduğu için.  İnsanlar yaz aylarında evde oturup örgü örmek yerine daha fazla sosyalliğe yöneliyor. Havaların sıcak olmasıyla birlikte pikniğe gitmeler çoğalıyor. Cıvıl cıvıl bir havada yürüyüş yapılıyor. Köylerde yaylalara, serin yerlere gidiliyor. Hatta eğer imkan varsa küçük bir bahçe bile yapılıyor. Arkadaşlarla toplanılıyor sohbetler muhabbetler derken örgü unutuluyor.

yaz-aylarinda-orguye-olan-ilgi-azaliyor

Çoğu zaman da yaz aylarında sezon açıldığı için bazı kadınlara da iş imkanı doğuyor. Kadın çalışmaya başladıktan sonra ister istemez örgüyü arka plana atıyor ve hatta örgüyü bir süre hayatından çıkartıyor.

Yaz aylarında okullarında tatil olmasıyla birlikte tatile çıkan aileler oldukça fazla… Gerek bir yaylaya bir bağ evine gerekse bir plaja yakın bir yere bir kaç aylığına taşınıyorlar. Gittikleri farklı yerleşim yerlerinin de kendilerine göre işi, uğraşı oluyor. Orada yeni arkadaşlarla tanışıyoruz veya eskiden beri var olan özlenen arkadaşlar oluyor. Onlarla vakit geçiyor ve aynı zamanda oranında kendine göre olan uğraşlarıyla zaman geçiriyoruz ve örgü bu dönemde unutuluyor.

yaz-aylarinda-orguye-olan-ilgi-azaliyor

Yaz aylarında örgünün çok fazla tercih edilmemesinin en önemli sebeplerinden biri de elbette ki sıcak havalar. Sıcak havalarda bunaldığımız için aklımıza örgü örmek gelmiyor.

yaz-aylarinda-orguye-olan-ilgi-azaliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ