Yeni Dantel Havlular

Yeni Dantel Havlular

Yeni dantel havlular kenar detaylı güzel kenar dantelli havluları sevmeyen yoktur. Havlu kenarlarında dantel veya iğne oyası modelleri sıkça yapılan ve çeyizlerde yer alan modellerdir.

Çeyizlik havlular en yeni ve güzel örnekler seçilip havluya uyumlu iplerle örülüp uyumu sağlayarak görselliği zenginleştirip hazırlanıp dikilmektedir. Havlular çeyizin dışında hediye olarak tercih edilenler arasında yer almaktadır. En güzel hediye el emeği olduğunu düşünen çoğunluğa sahibiz.

Sayfamızda havlu kenar modelleri fazlasıyla mevcuttur. İğne oyası havlu kenarlarının birçok video anlatımı bulunmaktadır. İğne oyası biliyorsanız modellerimizi kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: İki renk naylon dantel ipi tercih edilen renklerde
22 numara tığ ve makas

Yapılışı: İster havlu kenarı olarak isterseniz de farklı alanlarda uygulayabileceğiniz dantel modelini birçok renk seçeneğiyle uygulayabilirsiniz. İlk asama olarak su taşı çalışması yaparak kenar uzunluğuna göre örüyoruz. Sonrasında su taşlarının kenarlarında kalan boşluklara su taşı oluşturup 14 zincir çekip bir boşluk bırakarak bir sonraki boşluğa sutaşı örüyoruz sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz beyaz ip ile. ikinci sırada farklı renkle ilmeğimizi su taşına sabitleyerek 14 zincir çekmiş olduğumuz boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ayni boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yaparak ilk boşluğu bu şekilde dolduruyoruz ve sıranın sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her sırada model kendiliğinden eksiliyor ve dilimler halinde bir model ortaya çıkıyor. Zincir sayıları ve renk tercihleri sizlere kalmış dilerseniz her sırada farklı renklerle de çalışabilirsiniz. Pike takımında da uygulayabileceğiniz kolay ve güzel bir model olduğunu düşünüyorum. Uygulamak isteyen herkese kolay gelsin.

Havlu kenarı, havlu kenar örnekleri, çeyizlik havlu kenar yapılışları hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı dantel modelleri için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yeni Dantel Havlular

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ