Yeni Doğan Bebeğiniz İçin Göbek Bakımı

Yeni Doğan Bebeğiniz İçin Göbek Bakımı

Yeni Doğan Bebeğiniz İçin Göbek Bakımı

Bebekler İçin Göbek Bakımı

Bir bebek biliyorsunuz ki anne karnındayken göbek kordonu ve placenta aracılığı ile annesinden beslenmektedir. Dolayısıyla göbek bağı bebeğin hayatta kalabilmesi için çok önemli bir organdır, fakat bu bağı bebek doğduktan sonra artık bir işlev görmez ve dolayısıyla doktor yardımıyla bu kordon kesilerek bebek annesinden ayrılır.

yenidogan-bebeklerde-gobek-bagi

Bu saat itibariyle artık bebek bir bireydir ve yeni doğan bebeğiniz için göbek bakımı çok önemli bir konu olmaya başlamaktadır. Bebeğin göbek bölgesinden mikrop kapmaması için bakımın yapılması çok önemli olmaktadır.

yeni-dogan-bebek

Göbek Bakımı Ne Kadar Sürmektedir

Hastanede bebek doğduktan sonra, anne ve bebek arasındaki ilişkiyi kuran kordon kesilir ve bebek artık kendisine bakabilecek bir birey haline gelir. Bu saatten sonra önemli olan bebeğinin göbeğinin iyi bakılması gerekmektedir, çünkü kordon ayrıldıktan sonra, bebeğin göbek kısmında küçük bir yara oluşmaktadır.

gobek-kordonu

Bu yara zamanla düşmektedir ve düştüğünde, göbeğin düştüğü söylenmektedir. Bu sebeple yeni doğan bebeğiniz için göbek bakımı çok önemli olmaktadır. Göbeği düşene kadar, krem ve pansuman ile bakımın yapılması gerekmektedir. Bebek bakımı aslında bebeğiniz annesinin karnındayken başlamaktadır.

gobek-bagi-bakimi

Anne Karnında Bebek Kordonla Bağlıdır

Bebek anne karnındayken, göbek kordonu gerçekten çok önemlidir. Bebek, göbek kordonu sayesinde annesinden vitaminlerini ve gerekli besinleri almaktadır. Bunun yanı sıra, placenta adı verilen bir duvar ile de bebek, bütün mikroplardan ve hastalıklardan korunmaktadır.

bebek-gobek-kordonu

Anne karnındayken, bebeği hayatta tutan göbek kordonu ve placenta olmaktadır. Bu sebeple bebek doğduktan sonra, yeni doğan bebeğiniz için göbek bakımı önemli bir hale gelmektedir. Bir bebek ne olursa olsun her zaman bakıma muhtaçtır ve bu anne karnındayken başlamaktadır. Bebek bakımı o kadar hassas bir durumdur ki, her ailenin bebek beklerken, bebeğe nasıl bakılacağı konusunda bilgilenmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ