Reklam

Yeni Oya Örnekleri

Reklam
Reklam

Yazma oyaları kadınların vazgeçilmez el emeği ürünlerin başında gelirken bugünde halan daha çeyiz sandıklarının demir başları arasında yer almaktadır. Geçmişten beridir yapılan oyalara her geçen gün yenileri eklenerek devamlılığını sürdürmektedir.

  Yeni oya modelleri arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Genellikle oya modellerinde çiçeki lyaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Oya yapmak için seçilen renkler ise yapılan yazmanın renkleri ile uyum içinde seçilmektedir. Aynı şekilde yapılacak olan model ve örnekte yine yazmanın içinde bulunan renklere ve desenlere uygun olarak seçilmektedir. Yazmanız mor menekşeler ile süslü ise alt kısmını yeşil renkli iplik ile yapabilir, üstüne ise mor ve beyaz ile menekşe motifli bir oya seçebilirsiniz. Bu şekilde bütünlüğü ve şıklığı da yakalamış olursunuz. Ördüğünüz ipin kalitesi de ortaya çıkan sonucu etkilemektedir. Bunun için mutlaka kaliteli ipleri tercih etmelisiniz.

Oya örnekleri arasında sade ve basit örnekler bulunduğu gibi ağır ve zor örneklerde bulunmaktadır. Eskiden oya ne kadar ağır olursa o kadar şık olacağı yönünde bir izlenim vardı. Ancak günümüzde bunun aksine daha çok ince oyalar tercih edilmektedir. Bunun sebebi de ince oyaların daha şık ve zarif durması ile alakalıdır.

  Yeni oya örnekleri arayanlar sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri takip ederek karar verebilir, fikir sahibi olabilirler. Özellikle de son sezonda moda olan boncuklu ve incili oyalar bu sezona da damgasını vuracak gibi gözüküyor. Boncuk ve inci ile süslenmiş şık ve birbirinden farklı oya örnekleri bulunmaktadır. Tığ ile yapılanları olduğu gibi iğne oyası ile yapılanları de mevcuttur.

 

Sonrakini düzenle 23 Şubat 2020 7:48 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Tığ İşi

Tığ İşi Saç Bandı Modelleri

Giydiğimiz kıyafetler kadar onlara… Devamını oku

1 gün önce
  • Atkı Örgü Modelleri

Değişik Bayan Atkıları

Kış aylarının gelmesiyle beraber… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

El Örgüsü Şapka Modelleri

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle… Devamını oku

1 gün önce
  • Çanta
  • Çantalar

Tığ İşi Çanta Yapımı

Çantalar kadınların olmazsa olmaz… Devamını oku

2 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.