Canım Anne

Yeni Tığ Oyaları

Yeni Tığ Oyaları

  El emeği ürünler ve parçalara olan düşkünlük gün geçtikçe artmaktadır. El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden hazır ürünlere göre çok daha fazla kıymetli değerlidir. El emeği ürünlerin başında ise çeyiz sandıklarının demir başı olan yazma, tülbent oyaları gelmektedir. Yazma oyalarının eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok model ve örneği bulunduğu gibi aynı zamanda değişen, gelişen moda ile birlikte yeni, güncel ve modern örnekler ve modellerde ortaya çıkmıştır.

Tığ oyası modelleri oldukça çeşitlidir. Eski ve yeninin birleştiği ve bütünleştiği şık ve birbirinden farklı modeller ile tığ işi oyalar varlığını devam ettirmektedir.

Tığ oyası örnekleri arasında tek renk iplik ile örülen modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Aynı zamanda simli iplik, ebruli iplik gibi farklı ip türlerinin de kullanıldığı tığ işi oyalar da bulunmaktadır.

Yeni tığ oyaları her geçen gün ortaya çıkmakta ve yazmaları süslemeye şıklığına şıklık katmaya devam etmektedir. Sezona damga vuran tek renkli yazmalara uygun birçok oya örnekleri bulunmaktadır. Bunların başında da bu sezona damgasını vuran boncuklu ve incili yazmalar bulunmaktadır. Boncuk ve inci ile süslenmiş yazmaların birçok farklı türü, modeli ve örneği bulunmaktadır. Hem basit ve ince hem de zor ve ağır modelleri bulunan boncuklu ve incili yazma oyalarını sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. En yeni tığ oyaları için sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri takip ederek fikir sahibi olabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ