Yeni Trend Gotik Ev Dekorasyonu

Yeni Trend Gotik Ev Dekorasyonu

12 ila 16. yy arasında etki gösteren gotik sanatı, artık ev dekorasyonlarına konu oluyor. Sıra dışı nir eviniz olsun, evinize gelen misafirlerin bir anda havası değişsin istiyorsanız, siz de bu dekorasyon önerisini es geçmeyin. Fransa’da ortaya çıkmış olan bu akım, farklı tasarımlı ürünleri dekorasyonda kullanmayı yeğliyor. Yeni trend gotik ev dekorasyonu önerilerinde işlemeli ve varakalı aynalar, kalın kadife perdeler, eski tarda biblolar, şamdan ve aksesuarlar kullanılır.

gotik-ev-dekorasyonu

Ürünlerin tarzı nasıldır?

Bu gizemli bir hava barındıran bir  fikridir. Ağır ve soğuk malzemeler, bu dekorasyonun en belirgin parçalarıdır. Kemerli pencere kornişleri sevilere bu tarza tercik edilir. Genel olarak bu tarzda Ortaçağ Avrupa’sının ürünleri modern dünyaya yansır. Bu noktada etnik bir yansımadan söz etmek mümkün olur. Eve asillik katan oyma mobilyaları da bu tarzı benimsediğiniz zaman tercih etmenizi tavsiye ederiz.

gotik-dekorasyon-fikirleri

Marjinal bir stil

Eviniz bu puslu ve buğulu ürünler ile çok marjinal bir görünüm kazanır. Oluşturduğunuz gizemli ve farklı etki ile siz de gizemli bir havaya bürünmüş olursunuz. Duvarlar genel olarak pastel renklerine bürünmüş olur. Evdeki birçok eşyanın rengi gibi, duvarlar da koyu renklerin adeta esiri olmuş durumdadır. Tarihi hisler uyandıran estetik görünüm elde edeceğinizi bilmeniz gerekir.

gotik-salon-dekorasyonlari

Detaylar nasıldır?

Yeni trend gotik ev dekorasyonu tarzında, evin yer döşemesi ya ahşap ya da taş döşeme olur. Genel olarak odanın herhangi bir bölümünde patlayan kırmızı vardır. Kendini çok güçlü ve etkili bir şekilde gösteren bu kırmızı, öyle canlı ve öyle görkemlidir ki bir anda tüm dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başarır. Genel olarak çok koyu ve siyah tonların hakim olduğu dekorlarda kırmızı bir araya sıkıştırılmış vaziyette görülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ