Yeni yazlık örgü modeli yapımı

Yeni yazlık örgü modeli yapımı

Yeni yazlık örgü modeli yapımı tığ işi bluz ve hırka yapımı için görselliği güzel olan yapılışı da kolay örnektir. Detaylı video anlatım ile kolaylıkla yapabileceğiniz örnek olacaktır. Yazlık örgü bluz sevenler için delikli model olması yine tercihler arasında olacaktır. Farklı örgü modelleri içinde kullanabilirsiniz. Çanta olabilir, lif için uygulanabilir, dantel ipi kullanılarak dar dantel ucu gibi uygulayabilirsiniz.

Tığ işi örgü modelleri için sayfamızı ziyaret etmeyi örneklerimizi incelemeyi unutmayınız. Tığ işi ve şiş modelleri geniş örnek seçeneği sayfamızda bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklayarak kolaylıkla örneklere ulaşabilirsiniz.

Yeni yazlık örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık bluz hırka modeli

Yapılacak örgüye göre istenilen ip tercih edilebilir. İp kalınlığına uygun olarak tığ kullanabilirsiniz.
Ben alize diva ve lif ipini birlikte kullandım ve 2 mm tığ kullandım.

Başlangıç zinciri sayısı yapılacak örgüye göre ayarlanabilir.

Aralarda iki zincir bırakıp trabzan tekniği ile kafes yapıyoruz sıra sonuna kadar. Yapmış olduğumuz kafes içine ipi uzatıp sabitleyip kafes içinde toplamda altı ilmek uzatmış olacağız. Sıra başında farklı renk ip ile devam ediyoruz. Sık iğne ile uzatmış olduğumuz ilmeklerin üçüne sık iğne yapıp arada beş zincir sonra yine üç uzatmış olduğumuz ilmeklere sık iğne uyguluyoruz. Model aynı teknik ile devam etmektedir. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü modelleri, tığ işi örgü modeli, yazlık örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni yazlık örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ