Yeşil Eriğin Faydaları

Yeşil Eriğin Faydaları

Kütür kütür yeşil can eriğin tadının güzel olması kadar sağlık açısından da oldukça önemli faydaları vardır. Yeşil eriğin faydalarını sizler için derledik.

Tam mevsimi olan yeşil erik meyveler arasında en fazla tüketilen tadı ekşi güzel bir meyvedir. Sadece bahar ve yaz aylarında bulabileceğiniz yeşil eriğin herkes tarafından bilinmeyen faydaları bulunmaktadır. Özellikle kilo vermek ve sindirim sorunu yaşayan kişilerin mutlaka tüketmesi gereken yeşil eriği her mevsim tüketebilmek için derin dondurucuda saklayabilirsiniz.

Yeşil Eriğin Faydaları

  • Hazımsızlık sorunu yaşayan kişilerde yeşil erik hazmı kolaylaştırır.
  • Kilo vermek ve zayıflamak isteyen kişilerin mutlaka tüketmedi önerilir. Düşük kalorili olması ve metabolizmayı hızlandırmadı kilo vermeye yardımcı olacaktır.
  • Kan şekeri düzeyini dengelemek için yeşil erik tüketebilirsiniz. Yeşil erik kan şekerini düzenler  ve dengeler.
  • Bağırsak tembelliği yani kabızlık yaşayan kişilerin mutlaka yeşil erik tüketmesi önerilir. Yeşil erik kabızlık sorununu düzenli kullanımda yok etmektedir.
  • İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Bol su ve erik tüketerek ödem atabilirsiniz . Detoks tariflerinizde mutlaka eriği de eklemeyi unutmayın.
  • Akciğer rahatsızlıkları olan astım, akciğer kanseri, öksürük, soğuk algınlığı gibi hastalıkları önlemek amacıyla erik tüketebilirsiniz.
  • Erik tüketen kişilerin vücutlarının daha sıkı ve daha fit olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Özellikle sporcuların gün içerisinde mutlaka erik tüketmesi önerilmektedir.

Önemli Not: Erik tadı ekşi  olduğu için mide sorunu yaşayan kişilerin uzmanına danışıp tüketmesi önerilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Q6I8RYbG6HQ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ