Yılan kaktüs bakımı ve çoğaltılması

Yılan kaktüs bakımı ve çoğaltılması

Yılan kaktüs bakımı ve çoğaltılması adını çok duyduğumuz yılan kaktüstü nasıl bakımı yapılmalıdır ? çoğaltılmasını nasıl sağlayabiliriz ? sorularınıza cevap olabilecek güzel yazı derledik umarız faydalı olacaktır.

Kaktüs çiçeği bir çoğumuzun bildiği gibi fazla su sevmeyen bakımı kolay olan çiçek türüdür. Her çiçeğin kendine özgü bakımı ve su verimi farklı olmaktadır. Özellikle çiçeklerde yer oldukça önemlidir güneş alımı direk güneş ışığı alması veya ne kadar güneş allan yerde bakımı olması gibi detaylarını yazımızda yer vermeye çalıştık sizlerde evinizde yılan kaktüsü bakımını tercih ediyorsanız video anlatımı sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Yılan kaktüs bakımı ve çoğaltılması

Kaktüs toprağı nasıl olmalıdır ?

Karışık toprak kullanımı yapabilirsiniz. Perlit toprağı, torf toprağı ve bahçe toprağını karıştırıp kullanabilirsiniz.

Ne kadar zamanda su verilmelidir ?

Yazın haftada 1 bir sulama işlemi yapabilirsiniz. Havaların ısınmasıyla birlikte 3 ve 4 günde bir su verebilirsiniz.

Kış mevsiminde ise 10 günde bir ve 15 günde 1 su vermekte fayda var.

Evin hangi bölgesinde yerini tercih edebiliriz ?

Çiçekler için yer oldukça önemlidir. Yaz boyunca balkonunuz var ise balkonda bakabilirsiniz. İlk bahardan, sonbahara kadar da havalar eksi dereceye düşene kadar da yine balkonda kalabilirler. Güneş ışığını direk gören değilde 4,5 saat gören yer olması daha faydalı olacaktır.

Kaktüste saksı seçimi nasıl olmalıdır ?

Kaktüs boyutuna göre seçebilirsiniz. Küçük olanları küçük saksılarda yetiştirip büyüme sağlandıktan sonra büyük saksıya alabilirsiniz. Yüksek zeminden sarkıtırsanız oldukça güzel büyüyeceklerdir.

Yılan kaktüsü nasıl çoğaltılır ?

İstediğiniz 1 dal kopartıp boyutuna göre küçük saksı içine hemen ekebilirsiniz. Oldukça çoğaltılması kolay bir çiçektir.

Çiçek bakımı, bahçe işleri, bahçe düzeni hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Yılbaşı çiçeğinin bakımı sulama ve çoğaltılması için linke tıklamayı unutmayınız.

Yılan kaktüs bakımı ve çoğaltılması VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ