Yıldız dilimli lif modeli yapılışı

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı oldukça güzel lif modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yapımı dilim olarak oluşan bir örnektir.

Çeyizlerin vazgeçilmezi lif örnekleri farklı çizgileri, desenleri yeni modelleri ile siz lif sevenlerin beğenisinde olmaya devam etmektedir.

Farklı ve şık lif modelleri için yazımızdaki linke ve sayfamızı ziyaret ederek birçok modeli bulabilirsiniz.

Yeni öğrenecek olan arkadaşlarımız içinde video anlatımlı olması sizlere oldukça fayda sağlayacak yeni lif çalışmalarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı

Lif modeli 4 renk lif ipi kullanıyoruz

Kırmızı beyaz ve 2 ton yeşil

2 Numara silikon saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz

Lifimize yeşil ipimizle başlıyoruz 2 zincir çekerek içine bir fıstık yapıp üzerine bir fıstık ve zincire bir fıstık yaparak ilk sıramızı oluşturuyoruz diğer sıralarda sonlarda artırarak 6 sıra yapıp 7 ci sırada beyaz ipimizi kullanarak 3 sıra sonlarında artırma yaparak tamamlıyoruz diğer sırada yeşilin diğer tonuyla ortasına bir yaprak yapıp sırayı tamamlıyoruz.

Sıramızda kırmızı iple bir gül yapıyoruz ve bu sıradan sonra sıra başların da eksilterek ilerliyoruz beyaz ipimizle ve 2 fıstığı bir kapatarak tamamlıyoruz kırmızı ipimizle 2 sıra kenar geçip bir parçayı bu şekilde tamamlanıyor. Bu yaptığımız motiften 6 tane yapıp daha sonra beyaz ipimizle üzerinden fıstıklar yaparak iki parçayı birbirine ekliyoruz her parça aynı teknikle örülüp eklememiz bittikten sonra ortasına açık kalan yere bir puf çiçeği yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ