Reklam

Yıldız lif modeli yapılışı

Reklam
Reklam

Yıldız lif modeli yapılışı oldukça şık olan ve harika görselliği ile kız çeyizlerin favorisi olabilecek bir lif modeli olduğunu düşündüğüm siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Adı gibi yıldız olan lif örneğimiz yıldız gibi parlayarak çeyizlik lif modelleri olarak annelerimizin tercihleri arasında olmasını diliyoruz.

Lif modelleri oldukça çok yapılan el işleri arasında olmaya devam ediyor. Farklı örnekler, farklı yapılışları olan çok detaylı örgü el işi diyebiliriz. Canımanne.com sayfamızda bir çok lif modelimiz bulunmaktadır. Ziyaret etmeden karar vermeyiniz.

Banyo lif modelleri yapıp satışa sunan arkadaşlarımız içinde oldukça güzel modellerimiz bulunmaktadır. Yazımızın içindeki linklere tıklayarak lif örneklerimizi bulabilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içimde video anlatımlarımız oldukça yardımcı olacaktır. Yeni farklı lif modelleri yapılışlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Yıldız lif modeli yapılışı

Malzemeler: 3 renk lif ipi
7 numara tığ ve makas

Yapılışı: Modelimize yıldız orgu tekniği ile yıldız seklinde bir taban örerek başlıyoruz. Öncelikle 6 tekli fıstık yapıyoruz. Her fıstığın tepesine 3 lü fıstık yaparak modelimizi dilimlere ayırıyoruz. 6 dilim üzerinden örerek her bir dilimde her sıra sonunda arttırma işlemi yaparak 6 fıstık olana kadar bu işlemi yapıyoruz. 6 fıstık elde ettikten sonra her dilimde sıraya başlarken eksiltme işlemi yapıyoruz dilimle arasında geçiş yaparken örümcek uygulaması yapıyoruz. Modelin üst kısmında ise her bir dilimde ayrı ayrı ama aynı işlemi yapıyoruz tekli fıstık ve üstüne pıtırcık yaparak kabartma şeklini elde ediyoruz. Puf puf duran güzel bir lif modeli elde etmiş oluyoruz. Ortada ise dilediğiniz çiçek uygulamasını yaparak lif modelini süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modeli, lif modelleri ve örnekleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlar önemlidir.

Yıldız lif modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
Yıldız lif modeli

Sonrakini düzenle 11 Mart 2019 5:16 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Örgü Modelleri
 • Tunus İşi
 • Video
 • Video Galeri
 • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 4

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 4 Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili… Devamını oku

24 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni kese lif modeli yapılışı

Yeni kese lif modeli yapılışı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini paylaştığımız modelin bugün kese… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı kolay kutu tekniği lif örneği arayanlar için harika… Devamını oku

1 gün önce
 • Takı Tasarım
 • Takılar

Tuğralı sallantılı küpe yapımı

Tuğralı sallantılı küpe yapımı kendin yap köşemizde şık küpe yapabilirsiniz. Hanımlarımızın takı tasarımlarına ilgisi oldukça… Devamını oku

2 gün önce
 • Bebek yelekleri

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı V yakalı düğme detayı kullanımı olmayan tığ işi… Devamını oku

2 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni menekşe lif modeli yapımı

Yeni menekşe lif modeli yapımı mor menekşe çiçeği sevenler için çiçek teması lif modeline taşınmıştır.… Devamını oku

2 gün önce
Reklam