Reklam

Yıldız Lif Modelleri

Reklam
Reklam

   Rengarenk lifler çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Geçmişten bu yana yapılan ve kullanılan el emeği liflerin birçok model ve çeşidi mevcuttur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok değişik lif modelleri yanı sıra değişen moda ile beraber birbirinden farklı ve şık modeller ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Liflerin hazır olarak satılanları olsa da bayanlar tarafından el örgüsü, el emeği ile yapılan ilginç lif modelleri ve çeşitleri daha fazla tercih edilmektedir. Eski ve yeni model ve çeşitlerin birleşmesi ile beraber ortaya harika, özgün ve birbirinden zarif modeller çıkmıştır.

El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan liflerin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullandığı lif modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda sakallı iplik veya ebruli iplik gibi farklı ip türleri ile de yapılan lifler ayrı bir şıklığa sahiptir.

El örgüsü lif örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi şiş ile yapılanlar da vardır. Günümüzde şiş ile yapılan modeller olsa da tığ ile yapılan lifler daha fazla ilgi görmektedir. Bu yüzden de tığ ile yapılan lif örnek ve modelleri daha yoğunluktadır.

El örgüsü liflerin yuvarlak formlu olanları olduğu gibi kare, dikdörtgen, oval formlu olarak örülenleri de mevcuttur. Bunların dışında ise kalp, yıldız gibi farklı formlarda örülen liflerde son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başlamıştır.

Yıldız lif modelleri bu sezon bayanlar tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Yıldız lifler sıradan liflere göre daha farklı ve şık durduğu için bayanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Sizler de yıldız lif modeli yapılışı için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Sonrakini düzenle 21 Şubat 2017 8:27 am

Reklam

Rasgele Konular

  • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

2 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

2 saat önce
  • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

3 saat önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
  • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam