Yumurta Kartonu İle Neler Yapılır?

Genellikle kullandıktan sonra hemen attığımız yumurta kartonu ile yapabileceğiniz kendin yap fikirlerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Yumurta kartonu yumurtalar dolaba konulduktan sonra çöpe atılır. Fakat yumurta kartonunun malzemesinin dayanıklı olması ve çeklinin değerlendirmeye elverişli olması nedeniyle kendin yap fikirleri için oldukça müsait bir yapıdadır. Çocuklar için oyuncaklar, süsler, dekoratif objeler, çiçekler veya resim çerçevesi gibi fikirler için yumurta kartonu kullanılabilir.

Eğer takılarınız kolayca karışıyor ve kayboluyor ise yumurta kutusundan kendinize bir takı kutusu yapabilirsiniz. Yumurta yerlerine takılarınızı koyup karışmasını engelleyebilirsiniz. Yumurta kartonunun istediğiniz renge sprey boya ile boyayıp takı kutusu yapabilirsiniz.

Yumurta kartonundan yapılacak en güzel fikir ise çocuklar için oyuncaklar yapmaktır. Tren, hayvan figürleri, araba yapabilirsiniz. Renkli boyalar ile istediğiniz gibi boyayabilir ve çocuklara hem sağlıklı hem de eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz.

Çerçeve kenarları için değişik şekiller ile yumurta kartonlarını değerlendirebilirsiniz. Kenarlarına yumurta kartonlarını küçük küçük kesip daha sonra çerçevenin kenarına yapıştırıp sprey boya ile boyayabilirsiniz. Böylece ortaya dekoratif bir çerçeve çıkacaktır.

Yumurta kartonlarını kullanarak küçük saksılar yapıp içerisinde küçük bitkiler yerleştirebilirsiniz. Örneğin kaktüs gibi süs bitkileri yumurta kartonlarının içinde çok sevimli duracaktır. Son olarak yumurta kartonlarını küçük küçük kesip ortalarına küçük led ışıkları takıp birleştirerek avize yapabilir, ya da normal süs çiçekleri yapabilirsiniz.

Yumurta Kartonu İle Neler Yapılır?

Aşağıda yer alan yumurta kartonundan yapılmış fikirler arasından beğendiğiniz seçip kolayca yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ