Reklam

Yumurta Kartonundan Tırtıl Yapımı

Reklam
Reklam

  Çocukları ile beraber etkinlik yapıp kaliteli zaman geçirmek isteyen ebeveynler evlerinde bulunan atık maddeleri ve malzemeleri değerlendirerek birlikte farklı ve eğitici etkinlikler yapabilirler. Çocukların kaliteli bir zaman geçirmesi için illa ki pahalı ve çok oyuncaklara sahip olmaları gerekmez. Onlara hayal güçlerini geliştirecek, duyusal gelişimini destekleyecek ve el becerilerini artıracak birçok etkinlik hazırlayabilirsiniz. Bunun içinde evde bulunan malzemeleri farklı şekillerde kullanmanız yeterli olacaktır.

Çocuklarınız ile beraber boş yumurta kartonundan tırtıl yapmaya ne dersiniz? Oldukça keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz için oldukça iyi bir fikirdir.

Yumurta kartonundan tırtıl yapımı için gerekli olan malzemeler ise şunlardır;

. Boş yumurta kartonu

. Oyuncak gözler

. Sulu boya veya kuru kalemler

. Makas

. Siyah tükenmez kalem

. Yapıştırıcı

Bu malzemeler etkinliğimiz için yeterli olacaktır.

 

Yapılışı:

 

Boş yumurta kartonunu alarak ortalama 5 veya 6 adet yumurta kapağı kadar uzunlukta kesiniz. Kapaklar arasındaki minik üçgenleri makas ile çıkarın, kesiniz. En önde bulunan yarım kartona kafa şekli verilebilecek şekilde kesiniz. Kartonun dış yüzeyini sulu boya veya kuru kalemler ile boyayınız. Bu işlemleri elbette ki tek başınıza yapmayın. Mutlaka çocuklarınız ile beraber ekip çalışması yapın ve onları da etkinliğin içine alınız. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra ise baş kısmına gözleri ekleyiniz ve kalem ile gülücük yapınız. Böylelikle tırtılınız tamamlanmış olacaktır.

Bu etkinlik sayesinde hem çocuklarınız ile etkili ve verimli bir zaman geçirmiş olacaksınız. El becerilerini geliştirmiş olacak, birlikte yaparak ekip çalışması hakkında bilgi sahibi olmuş olacaktır. Sizlerde bu etkinliği okul öncesi çocuklarınız ile beraber yaparak kaliteli ve verimli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

Sonrakini düzenle 23 Şubat 2020 5:12 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Dantel

Dantel Kenar Örnekleri

Dantel kenar örnekleri 2019… Devamını oku

39 dakika önce
  • Atkı Örgü Modelleri

Örgü Atkı Modelleri ve Örnekleri

Örgü Atkı Modelleri ve… Devamını oku

24 saat önce
  • Örgü Patik Modelleri

El Örgüsü Renkli Patik Örnekleri

İnsan vücudunda en çok… Devamını oku

1 gün önce
  • Bebek Örgüleri

İlginç Bebek Örgüsü Örnekleri

Bebek kıyafetlerinin hazır olarak… Devamını oku

1 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.