Yumuşak Bir Cilt için İpuçları

Yumuşak Bir Cilt için İpuçları

Her kadın cildinin yumuşak olmasını tercih eder. Aslında son derece kolay yöntemlerle bu yapılabilir. Cildi pürüzsüz bir hale getirmek için bazı alışkanlıklar kazanmak gerekebilir.

Ölü Hücreler

Cillteki ölü hücreler cildin yumuşaklığını engelliyor. Bu sebepten bu ölü hücrelerden mutlaka kurtulmak gerekir. Yüze belirli aralıklarla peeling yaptırmak ölü hücrelerden kurtulmayı sağlar. Ayrıa vücuda da kese yaparak ölü hücrelerden kurtulmak sağlanabilir. Bu uygulamaları haftada iki kez aksatmadan yapmak ölü hücrelerden kurtulmak için yeterli olur.

Nemlendirici Kullanımı

Cilt duş alımından sonra daha fazla kuru kalır. Bu nedenden ötürü duştan sonra cilt yapısına uygun nemlendirici kullanmak gerekir. Bu sayede pul pul dökülen bir cilt ile karşılaşmazsınız. Pürüzsüz bir cilt için nemlendirci olmazsa olmazların başında gelir. Çeşitli yapıdaki bakım yağları da cildi nemlendirmek için faydalı olur.

Cildiniz sivilceye meyilli bir yapıda ise bakım yağları çok faydalı olmayabilir. Fakat aksi durumda bakım yağları çok faydalı olur. Cilt nemlendikten sonra, nemi cilde hapsetmek gerekir. Bunun için de bakım yağları ile hafifçe masaj yapılmalıdır. Bu uygulama düzenli uygulandığında pamuk gibi bir cilde sahip olursunuz.

Güneş Koruyucu

Güneş koruyucu kremler cilt yapısına uygun olarak seçilmelidir. Güneş ışınları cildi aşırı derecede kurutur. Bu durumda ciltte lekeler ve pürüzlü bür görünüm meydana gelebilir. Bu durumu engellemek için sadece yazları değil, her zaman güneş koruyucu kullanmak gerekir. Güneş kremleri ayrıca yaşlanmayı da geciktirir.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için stresten uzak durmak gerekir. Ayrıca sağlıksız beslenme de cildi kurutur. Zayıflamak için yapılan kontrolsüz diyetler de hormanların dengesini bozup cilt problemlerine sebep olabilir. Bu yüzden sağlıklı besinler tüketmek ve bol bol su içmek gerekir.

Spor yapmak da sağlıklı yaşamın olmazsa olmazları arasında yer alır. Doğa yürüyüşleri yapabilir, yoğa ve pilatesi deneyebilirsiniz. Bu hem zihninizi açar hem de vücudunuza olumlu yönde etki eder. Bu sayede hem vücudunuz hem de cildiniz yenilenmiş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ