Araba Cilasının Farklı Kullanım Alanları

Araba Cilasının Farklı Kullanım Alanları

Son yıllarda belli bir amaçla üretilmiş ürünlerin, farklı alanlarda da kullanılabildiğine şahit oluyoruz. Biz de ara sıra bu ürünleri sizlerle paylaşıp bilgilerimizi arttırmaya devam etmek için araştırmalarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda araba cilasını başka nerelerde kullanabileceğimize göz atıyor olacağız.

Banyo aynasının, her banyoda buharla kaplanmasından hiçbirimiz hoşlanmayız. Çok az miktarda araba cilasını banyo aynanıza sürün, biraz beklettikten sonra kuru bir bezle güzelce silin. Göreceksiniz aynanız bir daha buharlanmayacak.

Araba cilasını banyoda kullanabileceğiniz başka bir yer de fayanslar. Banyo fayanslarında kireç oluşmasını istemiyorsanız, önce fayanslardaki kireci temizleyin. Araba cilası ile ovun, suyun fayanslara tutunması imkansızlaşacağından kireçlenmesi de önlenmiş olacaktır.

Araba cilaları metal parlatmak için üretildiğinden, banyo ve mutfak musluklarının parlaması için ideal bir çözümdür.

Buzdolabında leke ve parmak izinden hoşlanmıyorsanız, dolabınızı araba cilası ile cilalayın. Özellikle beyaz boyalı dolaplarda boyanın dökülmesi ve paslı noktaların ortaya çıkmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Tost makinesi, ekmek kızartma makinesi, ekmek yoğurma makinesi gibi mutfak aletlerinin üzerindeki çizikleri kapatma konusunda araba cilası bulunmaz bir nimettir. Cihazların üzerine araba cilasını uygulayıp temiz ve kuru bir bezle güzelce silin.

Ocağı ve arkasındaki duvarı araba cilası ile silerseniz, yağların buralara tutunmasını önleyecek ve daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır.

Araba cilasını ayakkabılarınızı parlatmak için de kullanabilirsiniz.

Ahşap zeminler üzerindeki çeşitli lekeleri çıkarmak için araba cilası yine en iyi formül olacaktır. Lekenin üzerine parmağınızla bir miktar cila uygulayıp bekleyin. Arkasından temiz bir bezle silin. Göreceksiniz, lekelerden eser kalmayacak.

Bahçenizdeki metal eşyaları, araba cilası ile cilalayıp boyalarının dökülmesi ve paslanmasının önüne geçebilirsiniz. Araba cilası aynı zamanda çekiç, keser, pense ve kerpeten gibi tamirat aletlerinin paslanmasını da önleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ