Canım Anne

Beyaz Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin Öneriler

Beyaz Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin Öneriler

Beyaz Çamaşırlarınızın Daha Beyaz Olması İçin Öneriler

Beyaz çamaşırların zamanla sarımsı, gri renge dönüşmesi pek çok kadının ortak sorunudur. Grileşmiş olan çamaşırları giymek hatta balkona asmak ile oldukça rahatsız edici olmaktadır.

beyaz-camasirlarinizin-daha-beyaz-olmasi-icin-oneriler

Çamaşırların daha beyaz olması için öneriler

  • Çamaşırlarınızı renklerine ayırarak yıkayınız. Renkli çamaşırlar ile beraber beyaz çamaşırları yıkarsanız zamanla grileşmeye ve beyazlıklarını kaybetmeye başlayacaklardır. Aynı zamanda gri, krem gibi renkleri dahi beyaz çamaşırlarınız ile yıkamak gibi bir hataya düşmeyiniz.
  • Çamaşırlarınızın etiketlerini kontrol ediniz. Bazı etiketler renk vermektedir. Bu yüzden ya etiketi keserek ya da renk verip vermediğini kontrol ederek işe başlamalısınız.
  • Söz konusu beyaz çamaşırlar ise çamaşırlarınız çok fazla kirlenmesini beklemeden yıkayınız. Çok fazla kirlenmiş beyaz çamaşırlarınızı ne yaparsanız yapın eski haline çeviremezsiniz.

beyaz-camasirlarinizin-daha-beyaz-olmasi-icin-oneriler

  • Kirli çamaşırlarınız, kirli sepetinde çok uzun süre bekletmeyiniz. Bu leke be kirlerin çok fazla sinmesine neden olur ve kolay kolay çıkmaz. Bundan dolayı en fazla 1 hafta kadar bekletiniz. En kısa sürede yıkayınız.
  • Kadınların en büyük hatalarından biri de beyaz çamaşırları 90 derecede yıkamaktır. Bu işlem birkaç seferde iyi sonuçlar verse de zamanla çamaşırlarınız sararmaya, grileşmeye başlayacaktır. Aynı zamanda da çok yüksek ısıda yıkandığı için yıpranacaktır.
  • Kullandığınız deterjana dikkat ediniz. Kaliteli, bilindik deterjanları tercih ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ