Çocuklar İçin Büyük Tehlike İnternet Hastalıkları

Çocuklar İçin Büyük Tehlike İnternet Hastalıkları

Çoğu aile çocuğun teknoloji ile içli dışlı olmasını bir akıllılık olarak görse de teknoloji ve internetin çocuklar üzerinde tehlikeli hastalıkları bulunmaktadır. 

Ailelerde son zamanlarda çocuk eğitimi üzerinde teknoloji ve internet açısından birçok yanlık hareketler görülmektedir. Çocuklarda internet ve teknoloji kullanım yaşı her geçen gün düşmektedir. Artık 6-7.aydan itibaren aileler çocuklarının eline telefon, tablet verip onları daha kolay büyütmeyi amaçlıyor. Ama çocuklarına verdikleri kalıcı internet hastalıkların farkına varmıyorlar. İnternet ile büyüyen bir ekrandan tüm dünyayı gören çocuklarda ciddi problemler ortaya çıkabiliyor.

Çocuklar İçin Büyük Tehlike İnternet Hastalıkları

  • Teknoloji ve internet ile büyüyen çocuklarda görülen en önemli sorun kendine olan güvenlerinin neredeyse yok denilecek kadar az olmasıdır. İnsanlar ile iletişim kurmada güçlük, kalabalık ortamlarda güven eksikliği olan çocuklarınız olsun istemiyorsanız onları teknolojiden ve internetten belli bir yaşa kadar uzak tutmalısınız.
  • Fiziksel olarak yaşana sorunların ortaya çıkmasında ise çocukların çok fazla teknoloji ve internet ile ilgilenmesi yeme bozukluğuna neden oluyor. Çocukların ilgilerinin çoğu genelde teknolojik ekran üzerinde oluyor ve günlük ihtiyaçları olan yemek yeme alışkanlığını bile görmezden geliyorlar. Durum böyle olunca yemek bozukluğundan dolayı gelişim aşamasında ciddi hastalıklar ve sorunlar ortaya çıkabiliyor.
  • Sürekli internette zaman geçirmek isteyen çocuklarda uyku bozukluğu sorunu ortaya çıkabiliyor. Uyumak istemeyen çocuklar yeterli uyku alamadıkları için gelişim süreci de sarsıntıya uğruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ