Canım Anne

Çocuklarda Diş Ağrısı Nedenleri

Çocuklarda Diş Ağrısı Nedenleri

Gelişim çağındaki çocuklarda sıkça görülen diş ağrısı neden olur, çocuklarda diş ağrısı tedavileri nelerdir içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çocuklarda diş ağrısı sıkça yaşanan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sorundur. Gelişim çağında olan çocuklarda dişlerde gelişme aşamasında olduğu için hassas bir yapıya sahip olurlar. Bu nedenle bakımlarının daha düzgün yapılması ve dikkat edilmesi gereklidir. Çocuklarda diş ağrısının nedenleri nelerdir, hangi durumlarda uzman yardımı alınmalıdır aşağıdan tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Çocuklarda Diş Ağrısı Nedenleri

  • Diş çürüğü nedeniyle sık sık ağrı yaşanabilir. Diş çürüğünün ise nedenleri genellikle aşırı şeker tüketimi, biberon kullanımı, diş temizliğine dikkat etmemekten dolayı kaynaklanmaktadır.
  • Gece uykularında diş gıcırdatması yapan çocuklarda da ağrı ortaya çıkar. Diş gıcırdatması genellikle psikolojik sorunlar yüzünden ortaya çıkmaktadır. Stres, üzüntü, sinir gibi duygu durumları yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da gece uykularında gıcırdatma oluşmasına neden olmaktadır.
  • Çok fazla sert, soğuk, sıcak yiyecekler ile içecekler tüketmek dişe zarar verdiği için ağrıya yol açabilir.
  • Çocuklar şekerli yiyeceklere düşkündür. Çok fazla yemeleri dişlerin çürümesine ve ağrıya neden olmaktadır.
  • Diş etlerinde oluşan hastalıklar ve iltihaplamalar nedeniyle de diş ağrıları ortaya çıkabilir.
  • Kulak, çene ağrısı da dişler de ağrı hissedilmesine neden olmaktadır.
  • Çocuklarda diş ve ağız temizliği oldukça önemlidir. Buna dikkat etmediklerinde ağrılar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle çocuklarda ağız ve diş temizliği alışkanlığını aşılamak gerekir.

Sitemizde yer alan diğer sağlık  konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi