Dekorasyonun 5 Vazgeçilmez Rengi

Dekorasyonun 5 Vazgeçilmez Rengi

Ev dekorunda aldığınız eşyalar, mobilyalar ve aksesuarlar kadar bunları hangi renk ve tonlarda aldığınız da bir o kadar önemlidir. Ton ve renk bakımından aksesuar ve mobilyalarınızın uyum içinde olması daha şık bir hava yaratacaktır. Mobilyalar ve aksesuarlar ve kadar şık seçilmiş olursa olsun eğer doğrun renk uyumları tercih edilmemişse uyumsuz görünecektir. Bu yüzden ev dekorunda renkler ve tonlar oldukça önemlidir.

Nevresimler, yastıkları, kırlentler, duvar süsleri, aksesuarlar mevsimsel dekor değişikliği için değiştirebileceğiniz en ideal araçlardır. Yaz ve kış aylarında evinizin havasını ve rengini değiştirmek isterseniz eğer küçük dokunuşlar yaparak bunu başarabilirsiniz.

Peki mobilya ve ev dekorunda en çok tercih edilen ve vazgeçilmezler arasında yer alan renkler ve tonlar nelerdir?

Bordo: Bu zengin tonlara sahip olan renk genellikle sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezlerinden olsa da açık tonlarını yaz dekorlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Tozpembe: Son zamanların en trend renklerinin ve tonlarının başında gelmektedir. Tozpembenin rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden salonlarınızda, mutfaklarınızda ve özellikle de yatak odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zemin rengi pembe olan kumaşlardan yapılmış kırlentler, yastıklar, nevresimler evinize oldukça yakışacaktır.

Doğal Desenler: Beyaz, krem ve açık gri üzerinde kullanılan doğal desenler doğanın o eşsiz büyüsünü ve güzelliğini evlerinize taşımak için fazlasıyla yetecektir. Bulut desenli yastık veya havlular, mutfak gereçleri evinize oldukça farklı bir hava katacak ve doğanın evinizdeki yansıması haline gelecektir.

 Kömür Tonları: Gri ve tonlarını evlerinize başka renkler ile kombine ederek oldukça şık bir hale dönüştürebilirsiniz.

 Altın ve metalik: Özellikle de son zamanlarda altın varaklı ürünler, tabaklar, dekoratif parçalar oldukça sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ