Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri koltuk temizliği nasıl yapılır? Deri koltuklar estetik ve şık koltuk modellerinin başında gelirler.  Özellikle açık renklerdeki deri koltuklar kirlendiklerinde ve lekelendiklerinde maalesef ortaya  kötü bir görüntü çıkar. Şık görüntüleri çay, kahve izleri ile tamamıyla farklı bir hale dönüşür.  Biriken tozlar, izler boya lekeleri deri koltukta çok göze çarpar.

Deri koltukların temizliği sanılanın aksine çok zor değildir aslında.  Deri koltukları temizlemek için bazı noktalara gerçekten dikkat etmekte fayda var.  Deri yapısından dolayı yağlıdır ve fazla kullanıldığında çatlayabilir. Deri koltuklarınızı fazla suyla temizlememeniz önerilir. Eğer ıslak kalıyorsa hemen kurulamanızda fayda var. Böylelikle derinin kuruyup çatlamasını önlemiş olursunuz.

canım anne-104

Deri koltuktan leke çıkartma sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Marketlerde satılan deri temizleme ürünlerinden alarak deri koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Aldığınız deri temizleme losyonunu  uygulamanız halinde koltuğunuzun lekelerini çıkartmanız mümkün. Derideki yağ oranını korumanız önemlidir. Deri temizleme losyonları ile koltuklarınızda kuruma ve çatlama olmayacağından güvenle bu losyonları uygulamanız yeterli olacaktır.  Deri koltuklarınızı temizlerken zarar verecek deterjan ve maddelerden kaçınmalısınız. Özellikle ağartıcı ve yıpratıcı özelliği olan çamaşır suyunu kullanmamalısınız. Bunun yanı sıra  tuz ruhu, aseton, çamaşır ya da bulaşık deterjanları ile temizleme yapmak deri koltuğunuza  kalıcı zararlar verecektir.

Elektrik süpürgesi ile koltuklarınızı süpürmemelisiniz. Bu deri koltuğunuza zarar verir. Koltuğunuz çizilebilir ya da yırtılabilir. Deri koltuklarınızı temizlerken yumuşak dokulu bezler kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle mikrofiber bezler deri koltuğunuzu temizlemek için uygun olacaktır.

Çok çeşitli deri koltuk modelleri vardır. Bazı deri koltuklar suni deri ile üretilirler. Suni deri gerçek deri kadar sağlıklı değildir.  Deri çeşitlerine ve özelliğine göre farklılık gösteren pek çok deri koltuk modeli vardır. Deri koltuklar daha çok işyerlerinde tercih edilen koltuk modellerindendir.

canım anne-102

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ