Canım Anne

Derya Baykal Kapsonlu hirka modeli

Derya Baykal Kapsonlu hirka modeli

kapsonlu örgü hirka modeliARKA :
88 ilmek baslanacak. Ilmekler 4 ters 3 düz, 3 ters 3 düz, 3 ters 3 düz, 8 ters 3 düz, 7 ters 3 düz, 8 ters 3 düz, 7 ters 3 düz, 8 ters 3 düz, 3 tesr 3 düz, 3 ters 3 düz, 4 ters olarak dizilecek ve örgü bu sekilde devam ederken diagramdaki model arka ortada uygulanmaya baslanacak. 104 sira örüldükten sonra bükümlere baslanacak. Bükümlerin arasi 30 sira olacak. Beden boyu 87 cm de kol evi oyuntusu için yanlardan bir kere 3, iki kere 2, iki kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Örgü boyu 109 cm de arka yaka ortasindan 16 ilmek yanlardan bir kere 5 er ilmek kesilerek ayni zamanda omuzlarda iki kere 11 ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek.

ÖN :
49 ilmek baslanacak. Ilmekler 4 düz3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 8 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 4 tersolarak dizilecek. Örgü bu sekilde devam ederken 104 sira örüldükten sonra diagramdaki bükümler uygulanacak. Beden boyu 87 cm de kol evi oyuntusu için yandan bir kere 3, iki kere 2, iki kere 1ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Örgü boyu 109 cm de omuzdan iki kere 11 ilmek kesilip kalan ilmekler açikta bekletilecek.
KOL :
50 ilmek baslanacak. Ilmekler 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 8 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz 3 ters, 3 düz olarak dizilecek. Örgü ayni sekilde devam ederken yanlardan her 20 sirada bir üç kere 1 er ilmek artis yapilacak. Örgü 46 sira oldugunda diagramdaki bükme yapilacak. Kol boyu 45 cm de kol üst kesimlerine baslanacak. Kesimler yanlardan bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1, ve her 4 sirada bir üç kere 1, her sirada dört kere 2, bir kere 3, bir kere 4 ilmek olarak kesilip tepede kalan 8 ilmek düz olarak kesilerek kol bitirilecek.
KAPSON :
Önlerde yakada açikta birakilan 19 ar ilmeklerin arasina arka yakadan 34 ilmek daha takilip toplam 72 ilmek olarak baslanacak. Bedendeki ilmeklerin örgüsü devam edecek sekilde örülecek. Örgü boyu 31 cm oldugunda ortadaki modelin yanlarindan karsilikli olarak dört kere 1 er ilmek kesilip kalan 64 ilmek ikiye katlanip ilmekler karsilikli dikilerek kapüson bitirilecek.
ILIK BANDI :
2 ilmek baslanip her sirada yanlardan 10 ilmek olana kadar artis yapilacak. Ortaya ilik açilip 4 düz 2 ters, 4 düz olarak 14 sira örülüp ilmekler hirkaya dikilecek. Bu banttan 3 adet yapilacak.
Kapsonlu hirka modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi