Eski Baza Başlıklarını Yenileme

Eski Baza Başlıklarını Yenileme

Kadınlar yuvanın dişi kuşları olarak bir evi çekip çevirirken hep yapıcı olmaya özen gösterirler. Eskiyen eşyaların yenilenmesi, hem aile ekonomisine katkı sağlar, hem de yenilenen eşyalar mekanda farklılık yaratarak aileye sıcaklık ve moral kazandırır. Eski baza başlıklarını yenileme de bu geri kazanım çalışmalarından biri olarak ciddi bir maddi külfet ve yatak odasına estetik katacaktır.

Eski baza başlıklarını yenilemek isteyen hanımlar öncelikle bunun ciddi bir el becerisi istediğini hatırlatalım. Zira elinizin tornavida tutması gerekmektedir. Yada bu keyifli çalışmanıza eşlerinizi de dahil ederek birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz. Böylelikle yatağınızın yeni başlığının nasıl olması gerektiğine de birlikte karar verme ve birlikte keyifli bir aktivite ile vakit geçirme şansını da elde etmiş olursunuz.

Nasıl yenileyeceğinize karar verdiyseniz; önce başlığı tornavida ile sökelim. Başlıkta bulunan ve yıpranmış kumaşı ve süngeri çıkartıp temizleyelim. Bu arada beylerden yardım alıyorsak şayet onlardan, almıyorsak kendimiz çıplak kalan  başlıklara istediğimiz bir geometrik şekiller çizelim. Genelde baklava dilimleri tercih edilse de bu kısım tamamen sizin görsel estetiğinize kalmış. Eski baza başlıklarınızı yenilemeye başladınız bile. Bu şekillerin köşebentlerinden başlığınızın kalınlığına göre el tornavidası yada matkap yardımı ile delikler açalım. Tüm delikler açıldıktan sonra bazanızı kaplayacağınız süngerinizi üstüne yerleştirelim ve tornavida yardımı ile deliklere denk gelecek şekilde süngere de delikler açalım.

Eski baza başlıklarınızı yenileme işlemine tüm delikler tamamladıktan sonra seçtiğiniz kumaşı da gerip devam ediyoruz. Hemen akabinde mobilya zımbası ile arkadan zımbalayıp deliklere şirin düğmelerimizi dikmeye başlıyoruz. Dikme işlemi bittiğinde eski baza başlıklarınızı yenileme aktivitesinden ne kadar keyif aldığınızı görecek ve sık sık böyle geri dönüşümler yapmaya özen göstereceksiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ