Evde Kullanmadığınız Plastikleri Sakın Atmayın Bakın Neler Yapacağız Onlarla

Evde Kullanmadığınız Plastikleri Sakın Atmayın Bakın Neler Yapacağız Onlarla

   Evde kullanmadığınız plastikler, plastik şişeler ile harika kendin yap projeleri yapabilirsiniz. Hem plastikleri değerlendirmiş olur aynı zamanda da işinizi, ihtiyacınızı karşılayacak ürünlere dönüştürmüş olursunuz. El becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak harikalar yaratabilirsiniz

2 buçuk litrelik pet, plastik şişelerinizin ağız kısmını keserek gövdeden ayırınız. Ardından ayakkabılarınızı plastik şişelerin içine koyarak ayakkabı dolabınıza yerleştiriniz. Bu şekilde oldukça düzenli ve derli toplu olacaktır. Ayakkabı kokularını önlemek için ise içine birkaç tane lavanta atabilirsiniz.

Bahçe dekorunda da plastik ürünlerden faydalanabilirsiniz. Plastik pet şişelerin ağız kısmını keserek içine toprak koyarak tohum filizlendirebilirsiniz. Ancak direk güneş ışından koruyunuz.

  Mutfakta plastik ve pet şişeleri kullanmak için ise birçok fikir ve kendin yap projesi bulunmaktadır. Büyük pet şişelerin üst kısmını keserek içine kepçe ve tahta kaşıklarınızı koyabilirsiniz. Aynı zamanda mutfaklarınızda erzak kutusu olarak da büyük, orta pet ve plastik şişeleri kullanabilirsiniz.

Büyük damacana plastik şişelerini ortadan kesiniz. İçine minder dikerek minik dostlarınız için rahat bir yatak veya dinlenme alanı yapabilirsiniz.

Büyük, orta, küçük pet şişelerin alt kısımlarını ayırınız, kesiniz. Ardından örgü ile kaplayınız veya keçe, kumaş ile de kaplayabilirsiniz. Çerez tabağı olarak rahatlıkla kullanabilir ve şık bir tabak haline getirebilirsiniz.

Bahçenizdeki kuşla için yemlik yapabilirsiniz. İçine kuş yemi koyunuz ve ortasından bir delik açarak ucuna da yemin akıp kuşların yiyebilmesi için apart ekleyiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ