Kırlent Dantel Örnekleri

Kırlent Dantel Örnekleri

Eski zamanların ev dekorasyonunda önemli yere sahip olan danteller günümüzde yine moda oldu. Bir dönem yerini kumaş kırlentlere kaptıran kırlent dantel modelleri meşhur ev tekstili mağazalarının vitrinlerinde epeydir boy gösteriyor. Dantel örmeyi bilen hanımlar bu mağazalara büyük paralar dökmek yerine kendi emekleriyle dantel kırlent yapmayı tercih ediyorlar.

kirlent-dantel-ornekleri-1

Her işlerini en pratik şekilde yapmayı amaç edinen akıllı hanımlarımız, kolay dantel kırlent yapımı konusunda epey sağlam bir yol kat etmişlerdir. Çoğumuzun bildiği gibi dantel örmek herkesin harcı olmayan, epey emek verilen zahmetli bir iştir. Ancak evlerinde dantele yer vermeyi seven hanımlar için zor işlerin de üstesinden kolayca gelebilecek azme sahip olduklarını defalarca ispatlamışlardır.

kirlent-dantel-ornekleri-3

Tığ işiyle sizin de aranız iyiyse kırlent dantel örnekleri bulmanız konusunda bizler de sizin yanınızda olacağımızı belirtmek isteriz. Kırlent dantel yapmaya başlamadan önce evinizin dekorasyonuna ne tarz bir dantel kırlent yakışır ona karar vermelisiniz. Eviniz spor döşeliyse daha modern ve yalın modeller koltuklarınızı istediğiniz şıklığa ve görünüme kavuşturacaktır. Hatta dantel ipi yerine merserize ip de kullanarak oldukça modern bir dokunuşla koltuklarınızı süsleme şansına sahip olabilirsiniz.

kirlent-dantel-ornekleri-4

Klasik bir dekorasyonunuz varsa dantel kırlentinizi daha romantik görünümü olan klasik bir modelden seçebilirsiniz. Her koltuğa farklı bir kırlent örneği uygulayabileceğiniz gibi, hepsini farklı motiflerden de seçebilirsiniz. Gerekli dantel ipliğini almadan önce renk konusunda da karar vermiş olmalısınız. Kırlent dantelinizi ve astarını aynı renkten yapabileceğiniz gibi birbirine zıt renkler seçerek de çık bir görüntü elde edebilirsiniz. Koltuk kumaşınızın rengine uyumlu olması daha zarif duracaktır, bunu da aklınızın bir köşesinde bulundurun. Alternatifler ne bizimle ne de örneklerle sınırlı değildir asla bunu aklınızdan çıkarmayın. Hayal gücünüz ve tasarım becerinizle hamaratlığınızı sonuna kadar zorlayın hanımlar.

kirlent-dantel-ornekleri-2

Yüzlerce dantel örneği ve modeli için dantel kategorimiz sizler için derlendi. Beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız seviniriz.

kirlent-dantel-ornekleri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ