Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül suyu taze gül yapraklarının damıtılması ile oluşturulmaktadır. Zengin içeriği sayesinde gül suyunun vücuda birçok faydası vardır. Gül suyu cilde de iyi gelmektedir.

Gül suyunun iltihap giderici özelliği bulunur. Cildin erken yaşlanmasını da önlemektedir. Cildin alt katmanlarına inerek oradaki kirleri temizlemektedir. Peeling sonrasında oluşan gerginlik ve kuruluk giderilir. Gül suyu her cilt tipine uygundur. Gül suyu ciltte oluşan kızarıklığı giderir. Gül suyu ile daha parlak bir cilde sahip olmak mümkündür. Düzenli kullanım sonrası akne ve sivilce oluşumu engellenir. Gül suyu rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Gül suyunun rahatlatıcı etkisi ve stres giderici etkisi vardır. Gül suyunun kokusu ile çok daha fazla zinde olursunuz. Cildinizde birikmiş olan yağlar gül suyu ile rahatlıkla gitmektedir. Gül suyu saçların daha gür ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Şampuanınıza gül suyu ekleyerek kullanabilirsiniz. Bakteriyel enfeksiyonlara karşı da gül suyu etkilidir. Gül suyu düzenli ve aksatılmadan kullanıldığında cildin fazla yağ üretmesine engel olur. Cilt lekelerini açmakta ve berrak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Egzema ve mantarın neden olduğu kızarıklığa iyi gelmektedir. Cildin PH dengesini de korumaktadır.

Gül suyu ile cildinize düzenli bakım yaptığınızda cildiniz doğal olarak korunmuş olur. Bu sayede  cildinize zararlı kimyasal maddeler kullanmak zorunda kalmazsınız. Gül suyu ayrıca vücutta meydana gelen birçok hastalığa da çok iyi gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ